Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycko wyróżnione w kampani "Zachowaj trzeźwy umysł"

MIASTO GIŻYCKO WYRÓŻNIONE MEDALEM PAMIĄTKOWYM
ZA UCZESTNICTWO W  OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII
"ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"

W KAMPANII UCZESTNICZY 1009 gmin, wyróżniono tylko 14 samorządów, wśród nich miasto Giżycko.

To ogromny sukces!

Uroczystość wręczenia medalu odbyła się podczas finału kampanii , który odbył się w dniu 15 września br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Pamiątkowy medal w imieniu Burmistrza Miasta Giżycka odebrała Ewa Ostrowska - Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej , która została powołana jednocześnie w skład  ogólnopolskiej Kapituły Trzeźwego Umysłu.

Do 10. edycji "ZTU" przystąpiło 1009 samorządów z całej Polski. Dotychczas żadnemu niepaństwowemu przedsięwzięciu nie udało się zaangażować w projekt o charakterze profilaktycznym aż tylu chętnych.

Akcja wystartowała 1 kwietnia i kończy się jesienią. Patronat nad kampania sprawują Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki. Organizatorami jest Fundacja "Trzeźwy Umysł" oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych.

W ramach kampanii uczniowie giżyckich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w konkursach plastyczno-literackich "Życzę sobie - Życzę Tobie" oraz w konkursie na stronę internetową lub bloga "Szukamy Młodych Mistrzów".

W konkursie plastycznym wyróżniona została uczennica Szkoły Podstawowej Nr 7 w Giżycku Ola Zdanowicz. Nagroda dla laureatki zostanie wręczona podczas uroczystego apelu w szkole.

Oprócz tego samorząd giżycki został zaopatrzony w ulotki dla dorosłych odbiorców: dla kierowców (o paradoksie złudzenia o wytrzeźwieniu), dla rodziców (o problemie dopalaczy), dla sprzedawców alkoholu.  Ulotki te są kolportowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, które ponadto  w ramach akcji przeprowadziło wspólne działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane do kierowców.


Jesteś tutaj: