Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Przedstawiciele Centrum na konferencji „E-uzależnienia -wyzwania dla współczesnej rodziny”

8 września  w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyła się konferencja wojewódzka „E-uzależnienia – wyzwania dla współczesnej rodziny”, w której udział wzięły przedstawicielki  Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Pani Ewa Ostrowska Dyrektor CPUIS oraz Beata Górczyńska.

Przedsięwzięcie   zostało zorganizowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2026. Celem konferencji było podniesienie wiedzy m.in. z zakresu czynników ryzyka i czynników chroniących przed zachowaniami ryzykownymi.  Konferencja była skierowana do przedstawicieli samorządów, pełnomocników i koordynatorów gminnych ds. profilaktyki i rozwiazywania problemów uzależnień, nauczycieli, pedagogów, wychowawców świetlic, pracowników ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie oraz rodziców i opiekunów.

Eksperci poruszali bardzo ważne  tematy  związane z uzależnieniami młodych ludzi od Internetu, portali społecznościowych i radzili jak pokonywać trudności  związane z problemami wychowawczymi. Jednocześnie Pan dr Maciej Dębski, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki Na Uniwersytecie Gdańskim,  w trakcie swojego wykładu zaprosił do udziału w kolejnym ważnym i  ciekawym przedsięwzięciu tj. II Kongres Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo, pod hasłem  „Zdrowa Szkoła - o potrzebach uczniów i nauczycieli”, które odbędzie się 13-14 listopada w  Gdyni.

My również serdecznie  zapraszamy  do udziału nauczycieli i pedagogów  z naszego regionu.  

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: