Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Otwórz się na pomoc - interaktywny film

 

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku  jest partnerem projektu „Otwórz się na pomoc”. To interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera  i internetu, które stanowią szczególne niebezpieczeństwo w trakcie trwającej pandemii i związanej z nią izolacją.  Scenariusz filmu powstał we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek.

 

​Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika- 12 letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.

To, jak zakończy się ta historia, zależy więc do widza.

W projekcie „Otwórz się na pomoc” stworzono również  specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawiono historie dzieci borykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu, a także część poświęconą problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu.

 

Zapraszamy rodziców i dzieci do połączenia przyjemnego z pożytecznym i zagrania w tą nietypową grę, pokierowania losem bohatera filmu – 12 letniego Dominika – chłopaka uzależnionego od gier komputerowych, aby przekonać się jakie wybory przybliżają go do rodziny, a jakie sprawiają, że pogłębia się on w swoich negatywnych przyzwyczajeniach.
 
Zachęcamy także giżyckie szkoły do wykorzystania filmu w pracy profilaktycznej i zamieszczenia filmu na  stronach placówki.

 

Link do filmu poniżej:

https://gizycko.naszemiasto.pl/gmina-miejska-gizycko-otworz-sie-na-pomoc/re

 

 

 

 

https://gizycko.naszemiasto.pl/gmina-miejska-gizycko-otworz-sie-na-pomoc/re

Jesteś tutaj: