Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Konkurs wiedzy o zdrowiu w I Liceum Ogólnokształcącym

W piątek 18.03.2011 r. o godzinie 12.45 w auli szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku odbył się I etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu, zorganizowanego w ramach realizacji zadań wynikających ze Szkolnego Programu Profilaktyki służących kształtowaniu prawidłowych nawyków zdrowotnych i promocji zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej.

Celami szczegółowymi konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania organizmu człowieka, zasad prawidłowego żywienia, wypoczynku i higieny oraz profilaktyka chorób cywilizacyjnych, społecznych i zakaźnych. 

Do udziału w eliminacjach zgłosiło się 15. uczniów z klas: IC, IIA, IIC, IIIC i IIIF. Test wiedzy o zdrowiu, składający się z 30 pytań, rozwiązali wszyscy uczestnicy I etapu konkursu. Uczniowie z największą liczbą punktów zakwalifikowali się do II etapu:
z kl. IIIC: Daria Kurpiel (25 punktów) i Olga Łukaszuk (21 punktów) oraz z kl. IIC: Karol Jank - Makowczenko (21 punktów).

W poniedziałek 28.03.2011 r. o godzinie 11.50 odbyła się finałowa rozgrywka, polegająca na zaprezentowaniu autorskiego jednodniowego jadłospisu z uzasadnieniem jego walorów zdrowotnych i smakowych. Pierwsze miejsce zajęła Daria Kurpiel (32 punkty), drugie miejsce - Olga Łukaszuk (29 punktów), trzecie miejsce - Karol Jank - Makowczenko (28 punktów). Finaliści konkursu, prezentując jadłospis, wykazali się dużą wiedzą z zakresu zasad prawidłowego żywienia.     

Organizatorkami konkursu i członkiniami komisji konkursowej były: Anna Prażmo, nauczycielka biologii, Julita Ewa Zawadzka, pedagog szkolny oraz Wiesława Jedut, pielęgniarka szkolna.         

Nagrody dla trzech laureatów konkursu - książki, termometry, zestawy witamin i dyplomy - ufundowało Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.  

 W piątek 18.03.2011 r. o godzinie 12.45 w auli szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku odbył się I etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu, zorganizowanego w ramach realizacji zadań wynikających ze Szkolnego Programu Profilaktyki służących kształtowaniu prawidłowych nawyków zdrowotnych i promocji zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej. Celami szczegółowymi konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania organizmu człowieka, zasad prawidłowego żywienia, wypoczynku i higieny oraz profilaktyka chorób cywilizacyjnych, społecznych i zakaźnych. 

Do udziału w eliminacjach zgłosiło się 15. uczniów z klas: IC, IIA, IIC, IIIC i IIIF. Test wiedzy o zdrowiu, składający się z 30 pytań, rozwiązali wszyscy uczestnicy I etapu konkursu. Uczniowie z największą liczbą punktów zakwalifikowali się do II etapu: z kl. IIIC: Daria Kurpiel (25 punktów) i Olga Łukaszuk (21 punktów) oraz z kl. IIC: Karol Jank - Makowczenko (21 punktów).

W poniedziałek 28.03.2011 r. o godzinie 11.50 odbyła się finałowa rozgrywka, polegająca na zaprezentowaniu autorskiego jednodniowego jadłospisu z uzasadnieniem jego walorów zdrowotnych i smakowych. Pierwsze miejsce zajęła Daria Kurpiel (32 punkty), drugie miejsce - Olga Łukaszuk (29 punktów), trzecie miejsce - Karol Jank - Makowczenko (28 punktów). Finaliści konkursu, prezentując jadłospis, wykazali się dużą wiedzą z zakresu zasad prawidłowego żywienia.     

Organizatorkami konkursu i członkiniami komisji konkursowej były: Anna Prażmo, nauczycielka biologii, Julita Ewa Zawadzka, pedagog szkolny oraz Wiesława Jedut, pielęgniarka szkolna.         

Nagrody dla trzech laureatów konkursu - książki, termometry, zestawy witamin i dyplomy - ufundowało  Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.  

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: