Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Zespół „Belcanto” na Festiwalu Chórów Seniora w Wydminach

18 czerwca w Wydminach odbył się XXI Festiwal Chórów Seniora. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowały się : „Pojezierze” z Ełckiego Centrum Kultury, „Mazury” z Biblioteki- Centrum Kultury i Promocji Gminy Stare Juchy, „Oleckie Echo” z Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku, „Cantilena” z Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, „Lisiacy” z Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji z Bań Mazurskich oraz „Lira” z Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Miasto Giżycko reprezentował zespół „Belcanto” z Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

„Belcanto” to zespół muzyczny działający od października 2019 r. w ramach Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku. Spotkania seniorów odbywają się raz w tygodniu pod kierunkiem pani Urszuli Wyszyńskiej-Zbróg. W repertuarze zespół ma głównie piosenki biesiadne, ale nie tylko. Na Festiwalu zespół zaśpiewał trzy piosenki: „Tańcz moja miła”, „Już zamknąłem serca drzwi”, „Jedno jest niebo dla wszystkich”. Na akordeonie akompaniowała Urszula Wyszyńska-Zbróg.

Hasło Festiwalu „w śpiewaniu to jest właśnie najprzyjemniejsze – śpiewać tylko z innymi, nigdy samemu” świetnie obrazowało atmosferę panującą podczas Festiwalu. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy, około 100- osobowy chór wykonali utwór „Hulanka’’ Fryderyka Chopina. Chóry i zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki i słodkie upominki. Na zakończenie Festiwalu uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny posiłek w restauracji „Zagłoba”.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za piękne śpiewanie i cudowną atmosferę.

Dziękujemy Forum NGO’S Wydminy za zaproszenie. Wszystkim Zespołom życzymy dalszych sukcesów.

 

Fot. Forum NGO'S Wydminy

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: