Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Wspieraj seniora - rządowy program wspierający osoby starsze

Powstał rządowy program

wspierający osoby starsze –

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

 

W jego ramach uruchomiona została dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Seniorzy mogą liczyć m. in. na dostarczenie zakupów spożywczych czy też artykułów higienicznych.

 

22 505 11 11

dedykowana infolinia dla seniorów

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem, zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty. Koszty zakupów pokryje senior.

Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy.

Program jest już realizowany przez samorządy we współpracy z organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami. Giżycko także włącza się i szeroko promuje akcję. Chcesz zostać wolontariuszem – zgłoś się wypełniając formularz na stronie wspierajseniora.pl

 

 

Jesteś tutaj: