Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Dzień Bezpiecznego Internetu w CPUIS

6 lutego  w Teatrze Palladium w Warszawie odbyła się Gala Dnia Bezpiecznego Internetu, w której udział wzięła Dyrektor CPUIS Ewa Ostrowska. Każdego roku Centrum Profilaktyki włącza się w działania, dbając o cyfrowe bezpieczeństwo w śród dzieci i młodzieży.    

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest na całym świecie. Ma na celu zwrócenie uwagi wszystkim użytkownikom o tym, jak ważny jest bezpieczny dostęp do Internetu dzieci i młodzieży.  Poprzez inicjowanie i propagowanie różnych działań skierowanych do rodziców, nauczycieli, opiekunów.

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku każdego roku włącza się w działania na rzecz bezpiecznego dostępu do sieci przez dzieci i młodzież. W tym roku Pani Ewa Ostrowska wzięła udział w Gali poświęconej temu wydarzeniu, podczas której poruszano bardzo ważne zagadnienia omówione przez specjalistów: „Szkoła na przyszłość, której nie znamy”.  Więcej niż dane. Internet w doświadczeniu nastolatki. Kto jest po drugiej stronie? Budowa przestrzeni na relację w edukacji. Dopamina - w pętli z emocjami. Generatywna sztuczna inteligencja w edukacji - czy rozmawiamy o wszystkim, o czym warto rozmawiać?

Organizatorem przedsięwzięcia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”- realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange.

Ponadto w wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej i Klubu MKIS „Pełna Chata” zorganizowali dla dzieci i młodzieży zajęcia pod hasłem „Bezpieczny Internet”. Uczestnicy po bardzo ciekawej prelekcji wykonali prace, na których przedstawili zagrożenia jakie mogą wynikać z niewłaściwego korzystania z sieci.

Dbając o cyfrowe bezpieczeństwo CPUIS prowadzi także działania profilaktyczne w szkołach podstawowych jaki i ponadpodstawowych. Informując uczniów o zagrożenia czyhających na dzieci w sieci. Działaniami obejmowani są nie tylko uczniowie starszych klas, ale także najmłodszych. Ponieważ w dzisiejszej rzeczywistości coraz młodsze dzieci zaczynają korzystać z wirtualnego świata. Dlatego należy uświadamiać wszystkich użytkowników, że Internet to urządzenie, które oferuje nam wiele możliwości zarówno tych edukacyjnych, jak i społecznych. Korzystając z tych możliwości użytkownicy muszą jednak pamiętać o bezpieczeństwie i zagrożeniach czyhających w sieci.

 

 

Jesteś tutaj: