Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci


Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku w ramach kampanii 19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu wobec dzieci i młodzieży zorganizowało konkurs plastyczny „Bądź wolny od przemocy”, w którym wzięli udział podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej „Pełna Chata”.

Odbyło się również spotkanie w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku, podczas którego funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji omówiły zjawisko przemocy występujące wśród dzieci i młodzieży.

 

Informacje o kampanii:

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: