Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Warmia Mazury Senior Games 2012

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wspólnie z samorządami miast Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety jest organizatorem międzynarodowych zawodów Warmia Mazury Senior Games 2012.

 

W imprezie mogą wystartować osoby powyżej 45 roku życia (dyscypliny indywidualne) oraz 40 roku życia (dyscypliny zespołowe), którzy rywalizować będą od 10 do 16 września. W tym czasie zaplanowano zmagania w pływaniu, brydżu sportowym, żeglarstwie, piłce nożnej (Olsztyn), tenisie, siatkówce plażowej, siatkówce halowej (Iława), badmintonie (Orneta), tenisie stołowym, lekkiej atletyce (Lidzbark Warmiński) oraz golfie (Naterki). Nie zabraknie również innych imprez towarzyszących - strzelania do rzutków, maratonu biegowego czy maratonu rowerowego.

 

Przypominamy o zmniejszonej opłacie rejestracyjnej:

1) dla uczestników z Polski, którzy rezygnują z pakietu startowego opłata rejestracyjna wynosi 45 zł lub 10 euro,
2) dla uczestników z Polski , którzy chcą otrzymać pakiet startowy opłata rejestracyjna wynosi 40 euro lub równowartość w złotych polskich,
3) dla zespołów (piłka nożna i piłka siatkowa halowa) opłata za zespół bez pakietów startowych wynosi 450 zł.
4) dla załóg żeglarskich opłata bez pakietów startowych wynosi 150 zł.
5) dla uczestników zagranicznych opłata rejestracyjna wynosi 40 euro (z pakietem startowym).
6) jeśli zawodnicy piłki nożnej, piłki siatkowej halowej, regat żeglarskich chcą otrzymać pakiet startowy (m.in. firmowa koszulka, torba sportowa) opłata rejestracyjna wynosi 40 euro lub równowartość w złotych polskich od zawodnika.
7) dodatkowa opłata w golfie wynosi
130 euro.

Seniorskie zmagania na Warmii i Mazurach

Siedem dni rywalizacji, jedenaście najpopularniejszych dyscyplin, zawody rozgrywane w jednym z najpiękniejszych regionów Polski , do wzięcia udziału w zawodach Warmia Mazury Senior Games zapraszamy wszystkich chętnych, wystarczy mieć skończone 45 lat.

Rok 2012 obfituje w najciekawsze imprezy -  przez miesiąc na boiskach Polski i Ukrainy rozgrywane były mistrzostwa Europy w piłce nożnej, natomiast za niecały miesiąc najlepsi zawodnicy staną do walki o olimpijskie medale w Londynie. Sportowy maraton zakończy się na Warmii i Mazurach, gdzie we wrześniu zaplanowano Warmia Mazury Senior Games - zawody skierowane do osób z całego świata, które ukończyły 45 lat (dyscypliny indywidualne) oraz 40 lat (dyscypliny zespołowe). Imprezę w Krainie Tysiąca Jezior, która znalazła się przecież w gronie 14 najpiękniejszych miejsc na Ziemi w plebiscycie na 7 Nowych Cudów Natury, śmiało można nazwać "małymi igrzyskami, zwłaszcza, że zdecydowana większość dyscyplin znajduje się w programie olimpiady.

Wszyscy chętni mogą sprawdzić swoje umiejętności i poczuć smak współzawodnictwa w lekkiej atletyce, badmintonie, żeglarstwie, pływaniu, piłce siatkowej halowej, siatkówce plażowej, tenisie stołowym, piłce nożnej, brydżu sportowym, golfie oraz tenisie. Nie zabraknie również trzech dyscyplin rekreacyjnych - strzelania do rzutków, maratonu rowerowego na rowerach górskich oraz zawodów strzeleckich.

Zmagania odbędą się na najnowocześniejszych obiektach w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie oraz Naterkach, gdzie na co dzień rywalizują zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. W turnieju nie chodzi jedynie o rywalizację, o medale i prestiż. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz współorganizatorzy projektu stawiają ponadto na dobrą zabawę, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Stąd szereg zaplanowanych imprez towarzyszących.

Zawody w regionie Warmii Mazur, znanego ze swej gościnności, potrwają od 10 do 16 września 2012 roku. Więcej informacji o projekcie oraz elektroniczny rejestrator znajdują  się na stronie internetowej www.SeniorGames2012.org

Jesteś tutaj: