Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Odszedł nasz student, "uniwersytecki" fotograf, Jerzy Szepietowski

 

Śmierć, podobnie jak miłość, zawsze przychodzi niespodzianie... Informacja o odejściu naszego studenta zaskoczyła społeczność  Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku.Jeszcze przed weekendem uzgadniałam z Nim szczegóły naszego wspólnego wyjazdu do Alytusa, gdzie miał reprezentować GUTW, a w sobotę z ogromnym smutkiem przyjęłam wiadomość, że jednak nie weźmie w nim udziału.

 

Śp. Jerzy Szepietowski był osobą bardzo zaangażowaną w życie seniorów w Giżycku.  Od pierwszego semestru zadeklarował chęć uwieczniania życia studenckiego na fotografii. I tak też było, kiedy tylko czas mu pozwolił, był na każdym  wykładzie, na każdym ważnym spotkaniu i imprezie. Poprzez obiektyw potrafił dostrzec w każdej swojej koleżance i koledze coś pięknego i swoją sympatię okazywał przez wspaniałe zdjęcia. Aktywnie uczestniczył też w życiu miasta i fotorelacje zamieszczał na swoim portalu. Dzięki niemu w "Gazecie Giżyckiej" ukazywały się zdjęcia poszczególnych kół zainteresowań. Udzielał się również w saloniku politycznym i na zajęciach komputerowych. Był wyróżniającym się studentem w kole turystycznym, dzielił się z nami swoją wiedzą o Hiszpanii i w interesujący sposób przedstawiał swoje zdjęcia. Zawsze pomocny, uśmiechnięty, pełen cudownej energii.

Tej energii niestety zabrakło w sobotni wieczór...

W niedzielę, podczas kolejnej imprezy środowiska seniorów, nie było już naszego "nadwornego" fotografa.  Będzie Go nam brakowało! Pozostanie jednak w naszych albumach i sercach. Jurku, mam nadzieję, że zdjęcia, które teraz robisz, też są piękne!

Ewa Ostrowska

Dyrektor Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 21 czerwca, o godz. 10.00 w Kościele pw. Św. Ducha Pocieszyciela.

Jesteś tutaj: