Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Uroczyste zakończenie roku akademickiego GUTW - 4.06.2012

Kolejny roczek za nami... 4 czerwca podsumowaliśmy rok akademicki 2011/2012 na uroczystości w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury.

 

 

 

W podsumowaniu roku udział wzięli Rada Programowa, Rada Słuchaczy, wykładowcy, studenci i zaproszeni goście. Władze samorządowe reprezentowane były przez Burmistrz Miasta Jolantę Piotrowską, Starostę Powiatu Giżyckiego Mirosława Drzażdżewskiego i Przewodniczącą Rady Powiatu Krystynę Kralkowską.

Uroczystość była okazją do podsumowania dwóch semestrów działalności - dyrektor Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku Ewa Ostrowska przedstawiła fotorelację z najważniejszych wydarzeń studenckich. Nie zabrakło oczywiście podziękowań - dla wykładowców i prowadzących koła zainteresowań (wśród nich znajduje się wiele wolontariuszy) oraz osób współpracujących. Wyróżniono także studentów - za najlepszą frekwencję na wykładach i za aktywność na poszczególnych zajęciach.

 

 

Bardzo interesująca była część artystyczna. Na początku grupa studentów w towarzystwie młodszych wykonawców zaprezentowała piosenkę na 400-lecie miasta Giżycka. Wykonanie było - zdaniem obecnych na sali - rewelacyjne. Swoje utwory zaśpiewał też Nauczycielski Chór Kameralny działający w ramach GUTW, pod dyrygenturą Henryka Gierwela.

 

 

Formacja Teatralna "Na luzie" przedstawiła spektakl " Dawno, dawno, dawno... w Giżycku" i rozśmieszyła publiczność profesjonalnie zagranymi scenkami. W międzyczasie można było posłuchać także refleksji poetyckich Haliny Stachurskiej i Anny Kajpust.

 

Niezwykłe umiejętności skupienia i utrzymania równowagi pokazała grupa gimnastyczna - aikido pod kierunkiem Jacka Szpakowskiego. Z kolei do tańca całą widownię porwała grupa rytmiki z Lucyną Opar na czele. W holu GCK można było również podziwiać prace plastyczne wykonane przez studentów pod kierunkiem Dariusza Gajownika.

 

Kiedy dyrektor Uniwersytetu zapowiedziała ostatni dzwonek, wielu studentów dzieliło się swoim niepokojem, że wakacje będą zbyt długie... Zobaczymy się przecież w pełnym składzie dopiero w październiku. Jednakże sympatie nawiązane podczas studiów będą trwały także przez wakacje, więc nikt nie powinien być samotny.

 

Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć - w naszej galerii.

Jesteś tutaj: