Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Spotkanie z Krzysztofem Kamińskim - autorem książki "Życie i legenda ojca Klimuszko"

Spotkanie z Krzysztofem Kamińskim " Życie i legenda ojca Klimuszko" - w ramach cyklu wykładów na Giżyckim Uniwersytecie III Wieku  - 20 marca 2012 r. godz. 13.00 - sala widowiskowa GCK
 
Krzysztof Kamiński - absolwent studiów technicznych i dziennikarskich, reporter o bogatym dorobku zawodowym, popularyzator medycyjny naturalnej i ekologii, redaktor naczelny kwartalnika "Porady na zdrowie". Zainteresowanie ziołami spowodowało jego fascynację postacią ojca Klimuszki. Dokumentowanie życia wybitnego franciszkanina stało się największą przygodą dziennikarską autora. Jej plonem są trzy książki "Klimuszko - zielarz, jasnowidz - uzdrowiciel", "Franciszkanin z Elbląga" oraz "Ojciec Klimuszko - życie i legenda".
 
 
Ponad dwadzieścia lat trwało zbieranie materiału do tej ostatniej książki. Autor odwiedził miejsca pobytu zakonnika, rozmawiał z jego pacjentami, krewnymi, przyjaciółmi, współbraćmi; zbierał listy, recepty, wycinki prasowe, docierał do dokumentów kościelnych i świeckich, włącznie z archiwami IPN.
Biografia ojca Klimuszki zawiera nieznane dotąd fakty, wyjaśnione przez jasnowidza zagadki kryminalne, przepowiednie dotyczące różnych osób i Polski oraz rady jak zdrowo żyć, korzystając z darów natury. Ukazuje o. Klimuszkę jako wiernego naśladowcę św. Franciszka, w wyjątkowy sposób odczuwającego "tętno przyrody", także jako wielkiego patriotę i charyzmatyka, którego paranormalny zmysł uchronił od śmierci w czasie okupacji niemieckiej, a po wojnie od prześladowań przez bezpiekę. Z relacji wielu osób, które ojciec Klimuszko wyleczył z nieuleczalnych chorób bądź tylko utrzymywali z nim bliskie kontakty, wyłania się sylwetka kapłana o fenomenalnej wrażliwości. Choć pomógł tysiącom innych, sam cierpiał z powodu swej odmienności. Do dzisiaj budzi kontrowersyjne opinie, o czym wspomina jego biografia. Są w niej także relacje osób, dla których spotkanie z zakonnikiem było przełomowym wydarzeniem, zmieniającym ich życie.
 
Zapraszamy na spotkanie z autorem nie tylko studentów GUTW, ale wszystkich zainteresowanych osobą ojca Klimuszko.

Jesteś tutaj: