Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Radio Sovo podsumowało swoją działalność

22 czerwca odbyła się w Warszawie konferencja podsumowująca działalność internetowego radia SoVo.

W konferencji uczestniczyła redakcja giżyckiego oddziału radia SoVo działającego przy Uniwersytecie III Wieku w składzie: Jolanta Brzuszkiewicz – lider oraz redaktorzy: Grażyna Pelc, Iwona Napieracz oraz Mariusz Kuncer.

Internetowe radio SoVo działa od 2 lat a powstało jako projekt unijny dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Cyfryzacji.

Audycje i materiały wideo tworzy 160 dziennikarzy – amatorów z całej Polski. Połowa z nich to osoby z niepełnosprawnością intelektualną ( 15 oddziałów) a druga połowa, również 15 oddziałów - to seniorzy.

Giżycki odział radia SoVo tworzą głównie seniorzy i chociaż dołączyli do programu w czerwcu ubiegłego roku są w czołówce wydanych przez nich audycji. Lider zespołu – Jolanta Brzuszkiewicz, wspomina początki działalności:

-

Pierwsze spotkanie przyszłych redaktorów Radio SoVo odbyło się w czerwcu 2021 roku. Przyjechali przedstawiciele z ProColtura z Warszawy, powiedzieli kilka słów, szybko przeszkolili, zostawili sprzęt do nagrywania.........i pojechali. Pierwsze kroki były bardzo trudne  i dopiero z czasem nabraliśmy odwagi, pewności, uwierzyliśmy w swoje możliwości . Tematy naszych audycji to głównie promowanie Giżycka w Internecie czyli w całej Polsce i na świecie.

Tytuły naszych audycji to między innymi: Żegluga Mazurska - rejsy po jeziorach, Twierdza Boyen , Giżycki Klub Morsów „Zimny Ptak”, Giżyckie Archiwum Cyfrowe i wiele jeszcze innych. Nagraliśmy wywiady z ciekawymi ludźmi  mieszkającymi w Giżycku np, z giżyckim włóczęgą rowerowym Stanisławem Baraszkiewiczem, znawcą ptaków Krzysztofem Pawlikojciem, tancerzem Janem Ostrowskim, Andrzejem Szocikiem - wiceprezesem PZŻN czy giżyckimi pszczelarzami Danutą i Janem Żyjewskich. Wydaliśmy w sumie 24 audycje a w planach jeszcze kolejne. Pracujemy obecnie nad szantową listą przebojów.

Praca w projekcie potrwa jeszcze tylko 2 miesiące. Mamy już doświadczenie jak montować i wydawać audycje. Chcielibyśmy te umiejętności jeszcze wykorzystać.

Szkoda, że przygoda z radiem już się kończy. Redakcję Radia SoVo tworzą: Jolanta Brzuszkiewicz, Iwona Napieracz, Grażyna Pelc, Ewa Ostrowska, Mariusz Kuncer, w pierwszych miesiącach działania w projekcie uczestniczył również Zbigniew Soberski.

 

Grażyna Pelc - Radio SoVo

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: