Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Konkurs literacki "O Laur Federacji"

Konkurs literacki „O Laur Generacji”
Magazyn „Generacja”, którego wydawcą jest Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, ogłasza konkurs „O Laur Generacji” na najlepszą opowieść/wspomnienie pod wspólnym hasłem „Miłość”. Termin nadsyłania prac mija 30 stycznia 2022
Konkurs skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia, które w swoim opowiadaniu/wspomnieniu lub zdjęciu z opisem, przedstawią historie ze swojego życia, których tematem przewodnim jest miłość. Czekamy na spisane opowiadania o uczuciu, które łączy lub łączyło nas z naszymi rodzicami, dziećmi, wnukami. Może to być to również nieszablonowa opowieść o miłości do podróżowania, majsterkowania czy innej pasji. W końcu miłość ma różne oblicza i każdy też postrzega ją w zupełnie inny sposób. Mogą to być również prace i zdjęcia, które zilustrują opowiadaną historię.
Chcemy poznać historie rodzinnej więzi, która wielokrotnie ma wpływ na nasze życie. Poznać opowieści o tym, co nas łączy, inspiruje, w jaki sposób miłość może być siłą napędową naszego życia. A może wręcz odwrotnie? Ma w sobie niszczycielską moc? Chcemy w ten sposób stworzyć możliwość przekazania pięknych i wzruszających biografii innym. Pokazać temat miłości z perspektywy osób, które mają życiowe doświadczenie i czasem mogą spojrzeć na uczucie z rezerwą, której brakuje, kiedy ma się 20, 30 lat. Opowiedzieć o uczuciu, które w ich życiu miało ważne miejsce, ale które też zmieniało się wraz z upływem lat.
W konkursie mogą wziąć udział osoby powyżej 60 roku życia. Forma prac to opis (opowiadanie, wspomnienie, rozmowa i in. o objętości maksymalnie 2,5 tys. znaków). Może to być również zdjęcie z opisem, które będzie w całości opowieścią o sferze uczuciowej, bez której nasze życie nie miałoby tylu barw.
Organizator przyzna trzy nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca na zwycięzcę czeka publikacja w czasopiśmie “Generacja” oraz nagrody rzeczowe. Uczestnictwo w konkursie oznacza zgodę na prawo do publikacji i dysponowania pracą w materiałach czasopisma “Generacja”.
We wszystkich kategoriach możliwa jest współpraca również z członkami rodziny, czyli dziećmi czy wnukami.
Ostateczny termin przesyłania prac mija 30 stycznia 2022 roku. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie federacjafosa.pl. Opowiadania i zdjęcia z opisem prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Jesteś tutaj: