Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Inauguracja giżyckiego oddziału Radia SoVo - 14.06.20201

14 czerwca w Giżycku nastąpiła inauguracja oddziału giżyckiego Radia SoVo.

Intensywnym szkoleniem rozpoczęła się przygoda  Giżyckiego UTW z Radiem SoVo.  Przyszli dziennikarze pod profesjonalnym okiem redaktor naczelnej Magdaleny Janczewskiej poznawali podstawy dziennikarstwa, uczyli się jak pracować z dźwiękiem, montować audycje i tworzyć filmy. 14 czerwca było pierwsze szkolenie, teraz nastąpi  dalsze doskonalenie się w formie warsztatowej i online.  Zespół redakcyjny  giżyckiego oddziału Radia SoVo tworzą słuchacze Giżyckiego UTW – Jolanta Brzuszkiewicz – lider grupy, Zygmunt Soberski, Grażyna Pelc, Maria Gamdzyk, wspierają ich Mariusz Kuncer, wykładowca GUTW i Prezes Fundacji Kuncer Teatralnie oraz dyrektor GUTW Ewa Ostrowska.

Przyszli dziennikarze są bardzo entuzjastycznie nastawieni, choć wiedzą, że przed nimi dużo pracy, ale są chętni do nauki i działania. Zapraszają studentów GUTW do współpracy, ale także każde inne chętne osoby.  W swoich audycjach planują poruszyć ważne tematy lokalne, które też mają swoje odzwierciedlenie na skalę ogólnopolską, gdyż radio dostępne jest w całym kraju i także za granicą.  Zamierzają też promować Giżycki UTW oraz stolicę Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Warto zaznaczyć, że jest to działalność wolontarystyczna, nie ma charakteru komercyjnego.

 

„SoVo – dostępne radio internetowe” to innowacyjny projekt którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych. Projekt oparty jest na uznanej w Europie dobrej praktyce Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). Głównym liderem jest Fundacja Pro Cultura.  W Polsce powstało 30 oddziałów radia, w tym 15 senioralnych. Deklarację przystąpienia do projektu dyrektor Ewa Ostrowska złożyła rok temu, obostrzenia związane z pandemią  spowodowały, że czas realizacji projektu nieco się zmienił, ostatecznie jednak od czerwca 2021 już ekipa radiowa w Giżycku będzie działać i wkrótce pojawią się pierwsze audycje, które pojawią się na stronie www.radiosovo.pl.

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: