Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

TRANSPORT NA SZCZEPIENIA | Uruchomiony telefon koordynatora miejskiego

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, istnieje możliwość skorzystania
z finansowanego przez rząd, transportu osób
do punktów szczepień.

Z bezpłatnego przewozu mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę ze schorzeniami narządu ruchu lub neurologicznymi (gmina może poprosić o okazanie orzeczenia),
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Aby skorzystać z bezpłatnego przewozu należy w punkcie szczepień złożyć oświadczenie o potrzebie zapewnienia przez gminę transportu na szczepienie. Osoba, która złoży takie oświadczenie, po otrzymaniu terminu szczepienia powinna niezwłocznie skontaktować się z koordynatorem miejskim w celu zarezerwowania środka transportu – tel. 602 320 932.

W przypadku zmiany terminu szczepienia na wniosek osoby szczepionej i wyznaczeniu nowego terminu szczepienia, należy skontaktować się z koordynatorem miejskim w celu poinformowania o rezygnacji z dotychczasowej rezerwacji i zarezerwowania środka transportu w nowym terminie.

Osoby obłożnie chore oraz wymagające specjalnego transportu medycznego, mogą skorzystać z możliwości zaszczepienia przez zespoły wyjazdowe w swoim miejscu zamieszkania. Aby umówić szczepienie przez zespół wyjazdowy, należy skontaktować się z całodobową bezpłatną infolinią Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989 lub bezpośrednio z punktem szczepień i koniecznie zaznaczyć, że jest się osobą niepełnosprawną lub niesamodzielną i chce się skorzystać z mobilnego punktu szczepień.

NUMER TELEFONU KOORDYNATORA MIEJSKIEGO

602 320 932

Tu mieszkańcy Giżycka uzyskają wszelkie informacje o możliwości
skorzystania z
transportu osób do punktów szczepień,
organizowanego przez Urząd Miejski w Giżycku.

 

Jesteś tutaj: