Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Działalność GUTW przeniosła się do sieci

Sytuacja epidemiczna po raz kolejny wpłynęła na zajęcia Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku, podobnie jak wiosną, trzeba było zawiesić działalność stacjonarną.  Seniorzy praktycznie tylko przez trzy tygodnie w październiku mogli normalnie przychodzić na zajęcia (chociaż też z wieloma ograniczeniami).   Kadra GUTW więc przeniosła swoje działania do sieci, choć ze świadomością, że nie wszyscy studenci są na tyle „cyfrowi”, żeby w pełni uczestniczyć w proponowanych formach online.  Seniorzy, którzy mają dostęp do Internetu , mogą skorzystać z wykładów online, udostępniane są linki do zajęć gimnastycznych i umysłowych.  Proponowane są  koncerty i wydarzenia artystyczne dostępne w formie transmisji.  Studenci też biorą  w konkursach aktywizujących: na recenzję książki, na wspomnienia z podróży, kolorowanki odstresowujące i dekoracje świąteczne.  Działa także  grupa wolontariuszy – w ramach wzajemnej pomocy w robieniu zakupów, podwożeniu do lekarza itp. Część studentów włączyła się też w przygotowanie Szlachetnej Paczki, dzięki czemu udało się wspomóc potrzebującą rodzinę.  Wartość  przygotowanej paczki to ok. 2000 zł. W przygotowanie włączyło się ponad 40 osób – studentów, wykładowców, kadra Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, sympatycy GUTW i znajomi.
Laureaci  konkursów:
Wyniki konkursu dla słuchaczy Giżyckiego UTW na recenzję dowolnie wybranej książki:
I miejsce - Stanisława Sowul
II miejsce - Anna Kajpust
III miejsce - Teresa Popiołek
Autorki podzieliły się z innymi studentami swoimi opiniami o następujących książkach: Ks. Dolindo Ruotolo „Na trudne dni”, Antonio G. Iturbe "Bibliotekarka z Auschwitz", Dave Pelzer "Dziecko zwane niczym".
Recenzje, które zamieszczone zostały na grupie GUTW w portalu społecznościowym oceniało jury w składzie: Ewa Ostrowska(CPUIS), Anna Danilewicz (CPUIS), Teresa Sienkiewicz (MBP).
Wyniki konkursu na reportaż "Moje podróże małe i duże".
I miejsce - Stanisława Sowul
II miejsce ex aequo Anna Kajpust  i Jolanta Grzeszuk
III miejsce - Teresa Wołoszyn
Wyróżnienia Kazimiera Koloszewska, Krystyna Mościcka, Teresa Masojć.
Nagroda publiczności - Teresa Wołoszyn.
Relacje z podróży oceniało jury w składzie: Ewa Ostrowska, Anna Danilewicz, Krzysztof Nowosielski
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: