Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

GUTW - Wykład online - spotkanie z podróżnikiem 14.12.2020

Zapraszamy na wykład w formie online. Wykład odbędzie się 14 grudnia o godz. 10.00 w formie transmisji na grupie GUTW na fb.  Jeśli ktoś ze studentów nie ma możliwości sprzętowych do obejrzenia w domu, jest możliwość skorzystania z komputerów  w placówkach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Prosimy tylko o wcześniejsze zgłoszenie do dyrektor Ewy Ostrowskiej.

Tytuł prelekcji: Karpaty Wschodnie – wędrówki w górach Ukrainy i Rumunii

Karpaty Wschodnie to miejsce magiczne. Nie tak odległe, ale zdecydowanie różniące się od naszych polskich gór. To miejsce gdzie wciąż można nie spotkać nikogo wędrując przez kilka dni górską ścieżką. To miejsce, w którym jeszcze możemy cieszyć się wolnością i wspaniałą górską przyrodą. Wreszcie to miejsce, gdzie możemy poczuć wyjątkową atmosferę niewielkich wiosek i miasteczek leżących w dolinach, doświadczając ich lokalnego folkloru i całkiem bliskiej nam historii...

 

Jakub Czajkowski

www.jakubczajkowski.com

 

Geograf i podróżnik. Organizuje i pilotuje wyprawy przygodowe, trekkingowe, konne i rowerowe w różne miejsca na ziemi. Kilkakrotnie podróżował konno po Mongolii i wędrował po górskich pustkowiach Azji Środkowej, w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował też trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i aktywnym wypoczynkiem, najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni.

 

 

Jesteś tutaj: