Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

GUTW - szykujemy Szlachetną Paczkę

Po wstępnym rozpytaniu części naszych studentów, czy byliby skłonni włączyć się do organizacji Szlachetnej Paczki również w tym roku, podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do programu. Poniżej zamieszczamy opis rodziny wraz z jej potrzebami. Tradycyjnie - większe zakupy zrobimy z datków przekazanych przez naszych studentów, wykładowców i naszych przyjaciół. Można też wesprzeć poprzez zakup konkretnego artykułu wymienionego poniżej. Pieniądze i konkretne rzeczy można przynosić do Klubu Seniora (najlepiej po wcześniejszym umówieniu godziny z p. Anną Danilewicz tel. 87 428 64 76). Jest również możliwość odbioru Waszych darów bezpośrednio z domu (dla tych osób, które pozostają w domu), wtedy proszę skontaktować się z dyrektor Ewą Ostrowską tel. 87 429 13 36.  Już teraz dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie potrzebującej osoby.

OPIS RODZINY:

 

Pani Katarzyna

Kod Rodziny: WAR-2369-30421

Pani

Katarzyna

58 lat

Historia Rodziny

Jeszcze parę lat temu pani Katarzyna pracowała, co pozwalało jej żyć skromnie, jednak wystarczało jej to na utrzymanie. Dawniej była bardzo aktywną osobą, uprawiała dużo sportu i w miarę możliwości również starała się zawsze pomagać innym potrzebującym, do momentu, aż sama znalazła się w potrzebie. Postępująca choroba wykluczyła możliwość pracy, a otrzymywana renta nie wystarcza na życie. Obecny stan zdrowia nie pozwala na podjęcie pracy zarobkowej na pełnym etacie, ani żadnej pracy dorywczej wymagającej wyjścia z domu. Codzienność pani Katarzyny polega w znacznej mierze na wykonywaniu lekkich ćwiczeń sprawnościowych, będących dla niej samodzielną rehabilitacją, co pozwala na utrzymanie prawidłowego zdrowia. Kobieta utrzymuje się z renty i zasiłku celowego (łącznie 845 zł), jednak po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz leczenia pozostaje jej jedynie 143 zł na miesiąc.

Piękno Rodziny

Pani Katarzyna nigdy nie bała się pracy, imała się różnych zajęć. Jest osobą, która lubi pomagać innym. Do tej pory sama też o pomoc nie prosiła. Niestety jej sytuacja zdrowotna sprawiła, że bez pomocy sobie nie poradzi. Pani Katarzyna jest bardzo uśmiechniętą i miłą osobą o wielkim sercu. Bardzo kocha zwierzęta i prace w ogrodzie. Zawsze, gdy tylko ma siłę, idzie do ogrodu i stara się w miarę swoich możliwości zadbać o to, by ogród wyglądał estetycznie. Uwielbia spotykać się ze swoimi przyjaciółmi i rozmawiać o florystyce, czym interesuje się od najmłodszych lat.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Piecyk gazowy

Obecny piecyk gazowy jest już stary i nie działa prawidłowo, przez co pani Katarzyna nie ma ciepłej wody. Jest to bardzo duży wydatek dla kobiety. Zakup pozwoliłby jej zaoszczędzić środki np. na zakup węgla na zimę.

2. Żywność

Zbliżają się święta, a dzięki zapasowi żywności pani Katarzyna nie będzie musiała się martwić o to, że nie będzie miała co na nie przygotować.

3. Ciepły koc

Z uwagi na zbliżającą się zimę, kobieta martwi się o to, czy będzie miała ciepło w mieszkaniu. Ciepły koc pomoże pani Katarzynie w dzień ogrzewać stawy.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała:  

Herbata

Olej

Dżem

Kawa

Ryż

Owoce i warzywa w puszkach

Mąka

Makaron

Kasza

Konserwy mięsne

Konserwy rybne

Środki czystości

Proszek do prania

Mydło / żel myjący

Płyn do płukania

Szampon

Płyny czyszczące

Płyn do mycia naczyń

Odzież

Katarzyna: Kurtka (Zimowe)

Rozmiar: XL, Uwagi: Kolor granatowy/pastelowy

Katarzyna: Czapka (Zimowe)

Rozmiar: M, Uwagi: Kolor granatowy

Katarzyna: Rękawiczki (Zimowe)

Rozmiar: M, Uwagi: Kolor granatowy

Obuwie

Katarzyna: Półbuty

Rozmiar: 42, Uwagi: Na suwak, botki kolor biały

Katarzyna: Kapcie (domowe)

Rozmiar: 42, Uwagi: Kapcie zimowe, kolor jasny róż

Wyposażenie mieszkania

Koc

Poduszka ortopedyczna

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Sprzęt elektroniczny niezbędny do nauki lub pracy zarobkowej

Uwagi:

Dzięki niemu pani Katarzynie będzie łatwiej znaleźć prace.

Laptop

Inne potrzeby materialne

Opał 2 tony

Potrzeby niematerialne

Bon do apteki

Szczególne upominki

Np. gumy zaporowe do ćwiczeń na stawy i biodra. Siedzisko na fotel z kolcami, rolka na masaż stóp.

 

 

Jesteś tutaj: