Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

ABC technologii, czyli jak sprytnie być online - debata dla seniorów

ABC technologii, czyli jak sprytnie być online

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej oraz Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju wraz z Zespołem Centralnego Domu Technologii mają przyjemność zaprosić na spotkanie z cyklu Srebrne Debaty KIGSu pt.: ABC technologii, czyli jak sprytnie być online

Debata odbędzie się 9 listopada w godzinach 13:00 – 14:30

Jest to kolejne wydarzenie z cyklu Srebrnych Debat, zaplanowanych w roku 2020, podejmujących ważne społecznie tematy związane z pokoleniem silver.

Udział w debacie jest nieodpłatny.

Tezy do debaty:

  • Statystyka mówi dziś wprost: co trzeci mieszkaniec Polski przekroczył pięćdziesiątkę. Ponad 9 milionów osób w naszym kraju ma 60 lat i więcej. Badania Eurostatu pokazują, że w Polsce w ubiegłym roku aż 53 proc. osób między 65. a 74. rokiem życia nigdy nie miało styczności z Internetem. To jeden z gorszych wyników w całej Unii Europejskiej.
  • Zachodzące zmiany społeczne nie mogą być jednak sprowadzane wyłącznie do kwestii demograficznych.
  • Pochylimy się nad językiem w komunikacji online i o Internecie, czyli zapytamy, czy język opisujący cyfrowy świat jest zrozumiały dla wszystkich pokoleń oraz jak wygląda komunikacja z cyfrowym seniorem.
  • Omówimy metody włączania cyfrowego seniorów.
  • Przedstawimy skuteczne sposoby i dobre praktyki stosowane w tworzeniu rozwiązań online
  • Podejmiemy wyzwanie zdefiniowania, jakie są najważniejsze i najbardziej pilne potrzeby dojrzałych ludzi, aby dostępność do usług i ofert była pełna i nie ograniczona brakiem kompetencji cyfrowych. Jakie rozwiązania hybrydowe pomagają rozwiązywać problem wykluczenia cyfrowego?

Więcej informacji:

https://abcsenior.com/abc-technologii-czyli-jak-sprytnie-byc-online/

Jesteś tutaj: