Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

GUTW - ostatnie pożegnanie... 18.01.2020

Z głębokim smutkiem informujemy o odejściu na wieczny spoczynek ś.p. Henryka Gierwela.

Msza pogrzebowa  odbędzie się w sobotę 18 stycznia o godz. 12.00 w Kościele pw. św. Kazimierza. Wcześniej modlitwa od godz. 11.30 w kaplicy przy św. Kazimierzu. Po mszy ceremonia pochówku na cmentarzu w Miłkach.

Od społeczności Giżyckiego UTW przygotowujemy wiązankę okolicznościową.

Łączymy się w bólu z najbliższymi nieodżałowanego Dyrygenta, Córce, Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 

Ś.P.Henryk Gierwel był wybitną osobą, zasłużoną dla muzyki i miasta Giżycka.

Za swoją działalność edukacyjną, artystyczną i pedagogiczną został uhonorowany wieloma odznaczeniami m.in.: Złota Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Warmii i Mazur”, Złoty Krzyż Zasług, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Medal za Szczególne Zasługi dla Miasta Giżycka.

Z Giżyckim Uniwersytetem III Wieku związany od 2011 r., kiedy to Nauczycielski Chór Kameralny został włączony w struktury naszej uczelni.  Dyrygent opracowywał i aranżował utwory wykonywane przez chórzystki, przez co chór odnosił liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Ś.P. Henryk Gierwel był osobą odznaczającą się niezwykłą kulturą osobistą, społecznym zaangażowaniem i pasją. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci!

 

Ewa Ostrowska

Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

 

 

Jesteś tutaj: