Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Taneczny sukces studentów Giżyckiego UTW na Festiwalu w Olsztynie

III Jarocki Festiwal Taneczny   odbył się 23 listopada br. w Olsztynie. Na tej wojewódzkiej imprezie zaprezentowało się 16 uniwersytetów i akademii III wieku z Olsztyna, Braniewa,   Elbląga, Nidzicy, Morąga i oczywiście z Giżycka. Seniorzy tańczyli zumbę, taniec towarzyski solo i w parach, była również kategoria freestyle.   Łącznie w przeglądzie wzięło udział 140 tancerzy seniorów. Nasz Giżycki UTW reprezentowały dwa zespoły tj. zespół ludowy "Złota Jesień" i 3 pary z sekcji tańca towarzyskiego. Zespoły przygotowali do występu Piotr Stankiewicz i Mariusz Korzeb.
 
Giżyckie zespoły zdobyły trzy puchary:   dwa drugie miejsca w poszczególnych kategoriach i puchar dla najsympatyczniejszego solisty Józefa Postój.
 
 
Zespół "Złotą Jesień" reprezentowali w Olsztynie Piotr Stankiewicz, Jadwiga Wińczo, Czeslawa Aptazy, Andrzej Niedźwiedzki, Józef Postój, Janina Szałaj, Zbigniew Krukowski, Krystyna Janik.
 
 
Z kolei sekcję tańca towarzyskiego : Janina Szwarc, Jerzy Opęchowski, Danuta Żyjewska, Jan Żyjewski, Ireneusz Zbróg, Urszula Wyszyńska- Zbróg
 
 
Grupą opiekowała się dyrektor Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku Ewa Ostrowska, obecna była również w Olsztynie Przewodnicząca Rady Słuchaczy Danuta Poć i studentka Maria Gamdzyk.
 
Serdecznie gratulujemy studentom pięknych prezentacji tanecznych i dziękujemy za gotowość występu na tak ważnym przeglądzie.
 
 
 
 
Jesteś tutaj: