Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

GUTW kompletuje Szlachetną Paczkę - zapraszamy do udziału

Po raz kolejny włączamy się w akcję Szlachetnej Paczki i wspieramy potrzebującą rodzinę. Poniżej zamieszczamy opis wybranej rodziny i jej potrzeb.  Potrzeby są zróżnicowane – od środków czystości, poprzez zdrową żywność, ale także i wyciskarkę wolnoobrotową czy fotel. Dlatego też wierzymy, że każdy nasz student, wykładowca i przyjaciel jest w stanie pomóc na miarę swoich możliwości. Zbieramy do 5 grudnia, 6 grudnia robimy pakowanie (proszę już teraz zarezerwować sobie czas) i w weekend przekazujemy wolontariuszom Szlachetnej Paczki. Rzeczy oraz pieniążki na zakup większego sprzętu prosimy przynosić do Klubu Seniora do p. Ani Danilewicz lub do biura Centrum Profilaktyki w Urzędzie Miejskim do p. Ewy Ostrowskiej. Na bieżąco będziemy informować, co mamy i czego jeszcze brakuje.  Już teraz dziękujemy za gorące serca! Pamiętajmy, dobro wraca!

 

 

Pani Zofia z Rodziną

Kod Rodziny: WAR-2369-3636

Pani Zofia 38 lat

Mąż Władysław 40 lat

Syn Paweł 16 lat

Córka Agnieszka 8 lat

Historia Rodziny

Pani Zofia i pan Władysław, są szczęśliwym małżeństwem z dwójką dzieci Agnieszką i Pawłem. W rodzinie wszystko układało się dobrze do momentu, w którym pani Zofia dowiedziała się, że jest chora na nowotwór z licznymi przerzutami. Choroba zmieniła życie całej rodziny i sprawiła, że każdy dzień spędzony razem jest na wagę złota. Pan Władysław zrezygnował z zatrudnienia i jest obecnie opiekunem ciężko chorej żony. Nadto opiekuje się także wiekowymi już rodzicami, którzy mieszkają poza miastem. Na dochód rodziny składają się: pensja pani Zofii, zasiłek opiekuńczy, wparcie z programu 500 +, zasiłek rodzinny (łącznie 3842 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia pani Zofii, rodzinie miesięcznie pozostaje kwota 446 zł na osobę.

Piękno Rodziny

Rodzina pani Zofii jest bardzo kochająca się. Jako swoje główne przymioty podają miłość, wzajemną pomoc i autentyzm w okazywaniu uczuć. Pomimo trudnej sytuacji, jaką niesie ciężka choroba, nie poddali się i żyją z uśmiechem na twarzy. Uwielbiają jak najwięcej czasu spędzać razem, dbając przy tym, aby ich wzajemne relacje były jak najlepsze. Pani Zofia i pan Władysław są dumni ze swoich dzieci, twierdzą że dzięki nim udało się im osiągnąć wyższy pułap w życiu. Wspierają ich w rozwoju talentów, które, jak twierdzą, zapewnią im w przyszłości szczęśliwe życie. Agnieszka uwielbia malować i tworzyć różne kreatywne przedmioty. Natomiast Paweł z zapałem uczy się języka niemieckiego. Jego główną pasją jest informatyka. Rozwój dzieci i ich szczęście daje rodzicom ogromną radość i chęć do życia. Pani Zofia marzy o tym, żeby wyzdrowieć i nie chce aby jej bliscy doświadczyli takiej choroby jak ona.

1. Wyciskarka wolnoobrotowa

Ze względu na ścisłą dietę jaką musi utrzymywać pani Zofia po operacji potrzebne jest spożywanie jak największej ilości świeżych warzyw i owoców najlepiej pod postacią soku albo pulpy. Wyciskarka wolnoobrotowa pozwoli przygotować soki i pulpy z zachowaniem jak największej ilości witamin i składników mineralnych.

2. Wyspecjalizowana, żywność BIO np. warzywa, owoce, orzechy (nerkowce, laskowe, włoskie, brazylijskie itp. ), siemię lniane do tłoczenia, olej konopny, miód gryczany, propolis, ostropest plamisty, złoto koloidalne - nadające się do spożycia (działa antygrzybiczo).

Pani Zofia jest chora na nowotwór jelita grubego z przerzutami. Przeszła ciężką operację ratującą życie i obecnie jest poddawana serii chemioterapii. Najważniejszą rzeczą obecnie jest duża ilość odpoczynku i bardzo restrykcyjna dieta, która ma zapewnić pani Zofii komfort życia w ciężkiej chorobie. Dlatego tak ważna jest jakość produktów jakie pani Zofia może spożywać. Jak wiadomo żywność BIO jest droga dlatego w hierarchii potrzeb ustawiliśmy ją na drugim miejscu.

3. Fotel ergonomiczny dla 8-letniej Agnieszki

Zachowanie prawidłowej postawy ciała w czasie gdy dziecko siedzi przy biurku i odrabia lekcje. Fotel ergonomiczny stoi na straży prawidłowego ułożenia kręgosłupa dziecka co jest niezmiernie ważne dla jego rozwoju fizycznego.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Środki czystości

płyn do mycia naczyń Fairy, na inne pani Zofia ma uczulenie; żel do prania zamiast proszku do prania

Płyn do mycia naczyń

Szczoteczka do zębów

Materiały szkolne (zeszyty , bloki, farbki, klej, papier kolorowy, nożyczki, przybory do pisania , materiały kreatywne)

Wyposażenie mieszkania:

Kołdra 200/220 do tego komplet pościeli w tym rozmiarze, koc ciepły i miękki także w największym możliwym rozmiarze

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego  - zmywarka

Inne potrzeby materialne  - bon do apteki

Potrzeby niematerialne  - Turnus rehabilitacyjny , terapia zajęciowa dla rodziny

Szczególne upominki:

Zofia: zabieg kosmetyczny na twarz

Władysław: golarka do brody

Paweł: karnet na siłownię

Agnieszka: zestaw kreatywny

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: