Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Zapraszamy na "Staromodną komedię"

Wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zapraszamy na TEATR PRZY STOLIKU  w wykonaniu aktorów Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna. Aktorzy wystąpią 24 listopada br. o  godz. 17.00 w Klubie Seniora.

 

 

 

"Staromodna komedia", bo tak nosi tytuł przedstawienie,  opowiada historię Lidii, starszej kobiety. Jest kasjerką w cyrku,         w którym niegdyś występowała w swoim popisowym numerze mężem. Ten jednak zostawił ją dla młodszej kobiety,   co Lidia nauczyła się traktować z nadzwyczajną wyrozumiałością.

Lidia jest bardzo ciepłym i wrażliwym człowiekiem, dobrze zna życie i mimo doznanych zawodów - promienieje wiarą w ludzi i optymizmem.

W sanatorium zawiera znajomość z jego naczelnym lekarzem i jednocześnie dyrektorem, ale pierwsze spotkanie ma miejsce w okolicznościach dla Lidii nieszczególnie korzystnych. Dość ostra służbowa rozmowa staje się jednak początkiem kolejnych spotkań, które zaowocują piękną przyjaźnią, a wkrótce uczuciem  dwojga starszych, doświadczonych ludzi - ale jak się okaże - przystających do siebie światów.

Piękna, liryczna komedia jednego z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów rosyjskich, okraszona znakomitym dialogiem i wieloma celnymi obserwacjami obyczajowymi.

Zapraszamy, wstęp wolny.

Jesteś tutaj: