Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Projekt międzypokoleniowy "Razem w formie- leśne kąpiele"

Pogoda była idealna, a humory dopisywały podczas zajęć sportowych nordic walking w dniu 13.05.2024r. w Lasku Miejskim. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach projektu "Razem w formie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu solidarnościowego jest integracja międzypokoleniowa oraz promocja zdrowego stylu życia w środowisku lokalnym. Grupa projektowa to uczestnicy i absolwenci Hufca Pracy w Giżycku oraz studenci Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Po krótkiej rozgrzewce wszyscy ruszyli w kierunku leśnych dróżek gotowi na aktywny dzień na świeżym powietrzu. Z seniorami młodzież rozmawiała o sportach, które były dawniej i dziś, wymieniali się poglądami i podziwiali budzącą się do życia przyrodę. Sport i spacery mają wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Regularna aktywność fizyczna wzmacnia serce, poprawia krązenie krwi, zwiększa wydolność płuc i poprawia ogólną kondycję fizyczną. Każdy o tym wie, że ćwiczenia pomagają także w redukcji stresu, lęku i depresji poprzez uwalnianie endorfin i hormonów szczęścia.

"To była świetna okazja do nawiązania więzi i cieszenia się wspólnymi chwilami na łonie natury"- wspominała uczestniczka projektu.

Serdecznie dziękujemy społeczności lokalnej za chęć bycia razem i za wspólne zmagania sportowe.

 

Info./ Fot.: Elżbieta Jabłońska, Monika Świerzbin

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: