Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Streetworking Giżycko

Prezentacja ogrodu Streetworking Giżycko 2.10.2020

Jednym z wielu działań projektowych w ramach Streetworking Giżycko jest hortiterapia.    To dzięki niej, dzieci i rodzice mają możliwość obcowania i doświadczania dobroczynności płynącej z roślin . Przez cały rok, twórczą i ciężką pracą, wspólnie z kadrą stworzyli trzy ogrody terapeutyczne, na 3 podwórkach: Konarskiego, Jeziornej i Wilanowskiej.
 
W dniu 2 października br. nastąpiła uroczysta prezentacja ogrodu na ul. Konarskiego z udziałem: Burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza, współrealizatorki projektu    dyrektor Ewy Ostrowskiej, Radnej Małgorzaty Czopińskiej    oraz części kadry: streetworkerów Barbary Nowosielskiej, Arkadiusza Sprung, hortiterapeutki Zofii Wojciechowskiej i animatorki Anety Styczkiewicz-Górskiej. Podczas prezentacji obecne były także rodziny uczestniczące w projekcie. Hortiterapeutka opowiedziała zaproszonym gościom o kilkumiesięcznych działaniach, podkreślając ważną rolę małego ogródka także w obliczu obecnej pandemii.To właśnie takie    ogródki przy bloku przyczyniają się do    zdrowia społecznego. Można popatrzeć przez okno i wyjść na chwilę posiedzieć na małej ławce.    Ostatnio nastąpiła zmiana preferencji miejsca zamieszkania. Ludzie szukają mieszkań z ogródkiem lub tarasem, patio. Chcą mieć pewność bezpieczeństwa w swoim otoczeniu, które wypełnione są    roślinami. Dlatego    ogródki są takie ważne. Dają szansę na zachowanie zdrowa fizycznego, bo ruch na świeżym powietrzu przy domu jest bezpieczny i zdrowy. A ponadto bycie wśród roślin poprawia nastrój, więc idealnie pasuje do misji Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Uwieńczeniem prezentacji ogrodu było posadzenie    dwóch    drzewek przez Burmistrza Iwaszkiewicza i Dyrektor Ewę Ostrowską. W ten sposób sadzenia w ogrodzie zostały zakończone, pozostało tylko podlewanie i doglądanie roślin, czym zajmować się będą mieszkańcy bloków przy ul. Konarskiego.
 
Projekt hortiterapii na giżyckich podwórkach realizują Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku oraz Fundacja Human Lex Instytut.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: