Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Zakończyły się warsztaty gitarowe w "Pełnej Chacie"

 
W Młodzieżowym Klubie Integracji Społecznej "Pełna Chata" w Giżycku odbyły się darmowe warsztaty gitarowe z Tomkiem Andrzejewskim.

W zajęciach uczestniczyć mógł każdy niezależnie od wieku oraz umiejętności. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez giżyckie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej i ma na celu urozmaicenie ferii zimowych nie tylko poprzez zgłębienie wiedzy i ulepszenia warsztatu gry na gitarze ale także wspólnego, twórczego spędzenia czasu. Każdy z uczestników otrzymał autorską płytę CD.

Sam prowadzący zachęca każdego do nauki gry przekonuje, że jedynie wytrwałość oraz włożenie w naukę stuprocentowego serca gwarantuje sukces.

Pytając uczestników jak podobały się zajęcia i co z nich wynieśli jednogłośnie mówią:
"Bardzo inspirujące zajęcia. Oby jak najwięcej takich inicjatyw w naszym mieście!".

- Na zajęcia przyszłam praktycznie bez przygotowania z gitarą akustyczną, jednak Pan Tomek nieustannie podchodził do mnie indywidualnie i dokładnie tłumaczył jak powinnam ćwiczyć, aby jak najszybciej były postępy. Po dwóch dniach dzięki licznym wprawkom , potrafiłam zagrać melodyjne proste utwory. Potrzeba cierpliwości i wytrwałości w każdej dziedzinie, w końcu nie od razu końcu Rzym zbudowano - przekonuje Karolina, uczestniczka warsztatów.

- Tomasz Andrzejewski jest jednym z najbardziej wyróżniających się gitarzystów młodego pokolenia w Europie. Mimo młodego wieku jego dorobek muzyczny robi wielkie wrażenie. Bardzo się cieszę, że udało się nam zaprosić Tomka do Giżycka. Przez trzy dni zdołał przekazać wszystkim uczniom jak przełamywać bariery techniczne, a także co i jak grać by w improwizacji nie posługiwać się przez całe życie jedną skalą - to była konkretna szkoła jakiej mi osobiście brakowało" - powiedział Wojciech Ratkiewicz, współorganizator (jednocześnie uczestnik) warsztatów.

Co więcej w czwartek odbył się koncert (w Caffe Crema) na którym Pan Tomek zagrał autorskie utwory (znajdujące się na jego dwóch solowych płytach oraz utwory z płyty, która zostanie wydana w tym roku. Po koncercie odbył się jam sesion, podczas którego uczestnicy warsztatów mogli pokazać swoje umiejętności i zagrać razem z Tomkiem.
Gitarowy workshop z Tomkiem Andrzejewskim - full image

Autor: Karolina J.OlchowskaŻródło" Gazeta Olsztyńska : http://gizycko.wm.pl/140014,Gitarowy-workshop-z-Tomkiem-Andrzejewskim.html#ixzz2JLw7FC4h

Jesteś tutaj: