Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Dzień Bezpiecznego Internetu - Sieciaki na wakacjach

Dzień Bezpiecznego Internetu

- Sieciaki na Wakacjach

 

Dnia 23.08.2018 r., wykorzystując możliwość dotarcia do jak najliczniejszej grupy odbiorców, włącznie z wychowankami Pełnej Chaty oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej, podczas zakończenia Bajkowego Lata przy Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku, udało nam się zachęcić dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Projekcie edukacyjnym- Dzień Bezpiecznego Internetu.

Głównym naszym celem była zarówno promocja bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, jak i edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. Udało się to zrealizować poprzez otrzymane materiały z Projektu- w formie naklejek i ulotek, które trafiły w ręce do wszystkich uczestników imprezy plenerowej. Część edukacyjna została przeprowadzona w formie zabawy- wykorzystaliśmy do tego koło fortuny oraz quizy z pytaniami odnośnie tematyki „Bezpieczeństwo w sieci”. Za prawidłowe odpowiedzi uczestnicy otrzymywali drobne upominki. Ponadto odbyło się też spotkanie z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji,  prezentacja materiałów i rozmowa.

Cel Projektu został osiągnięty poprzez dobrą zabawę, podczas której można było poruszyć wiele ważnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa dzieci w Internecie., np. reakcji na zagrożenia i porad jak ich unikać, ochrona prywatności w sieci i publikacje wizerunku w bezpiecznym stopniu.

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: