Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Wycieczka rowerowo-kajakowa 11.07.2017

 W dniu 11 lipca 2017r. odbyła się wycieczka kajakowo- rowerowa do nieznanych zakątków Mazur.  Uczestnikami była młodzież uczęszczająca  do Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej „Pełna Chata” oraz podopieczni Streetworkingu .  Ugościł nasi i wsparł swoją wiedzą ośrodek PTTK Sorkwity. Impreza zrealizowana została po przez realizację grantu  uzyskanego przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej od  Fundacji PEKAO S.A im. Dr. Mariana Kantona. Pomysłodawcą grantu była wychowawczyni z "Pełnej Chaty" Adriana Wiśniewska.

Naszą wycieczkę rowerową  zaczęliśmy w Sorkwitach i udaliśmy  się do miejscowości  Zyndaki położonej na północnym brzegu Jeziora Zyndackiego. Trasa rowerowa liczyła niecałe 12 km.  Prowadziła malowniczym szlakiem wzdłuż jezior, często odwiedzanych przez amatorów kajakowego szaleństwa.

Druga grupa wsiadła do kajaków  również w stanicy Sorkwity i płynęła również do miejscowości Zyndaki. Tu nastąpiła  wymiana sprzętu. Osoby, który płynęły kajakami, wróciły rowerami, natomiast uczestnicy wycieczki rowerowej włożyli  kapoki i wracali drogą wodną do Sorkwit.

Trasa kajakowa obejmuje : Jezioro Lampackie, Jezioro Zyndackie i wypływającą z niego strugę, następnie Jezioro Gielądzkie. W pobliżu strugi wiodącej do Jeziora Lampackiego, po lewej stronie widzimy kościół ewangelicki z XVII w. ( który zwiedzaliśmy). Płynąc malowniczą rzeczką, podziwiamy pałac wybudowany w latach 1850-1856 w stylu neogotyckim jako siedziba pruskiego rodu szlacheckiego von Mirbach. (Niestety nie jest udostępniony do zwiedzania).

W imprezie udział wzięło łącznie  30 osób.

 

 

Jesteś tutaj: