Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Konferencja „Przemoc wobec osób starszych - wyzwania profilaktyki” - 19.10.2023

19 października w Giżycku odbędzie się regionalna konferencja „Przemoc  wobec osób starszych - wyzwania profilaktyki" połączona z obchodami Europejskiego Dnia Seniora.  Planowana jest w godzinach 10.00 – 15.00 na terenie Centralnego Ośrodka Sportu OPO w Giżycku.

Organizatorami konferencji są Burmistrz Miasta Giżycka, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej oraz Giżycka Rada Seniorów. W programie przewidziano wystąpienia specjalistów w zakresie przemocy wobec osób starszych oraz  wykład i warsztaty psychologiczno-terapeutyczne. W części wykładowej uczestnicy zapoznają się m.in. z następującymi tematami : Ścieżka pracy z seniorami uwikłanymi w przemoc, Poczucie sensu życia w wieku senioralnym, Wsparcie seniorów  w Giżycku, Stosowanie narzędzi prawnych przy rozwiązywaniu problemów przemocowych.  Wśród zaproszonych prelegentów są przedstawiciele m.in. Ministerstwa Sprawiedliwości , Federacji Organizacji Socjalnych FOSA, Rzecznika Praw Osób Starszych.   Nie zabraknie również części artystycznej  przygotowanej we współpracy z Giżycką Radą Seniorów i Giżyckim Uniwersytetem III Wieku.

Konferencja ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają do udziału  przedstawicieli instytucji pomocowych, osoby związane z pracą na rzecz osób starszych i oczywiście samych seniorów. Szczegółowe informacje odnośnie zasad zgłaszania się na konferencję zostaną podane w terminie późniejszym na stronach internetowych www.gizycko.pl oraz www.centrumprofilakytyki.pl. Już teraz zachęcamy do rezerwacji terminu i udziału w konferencji. Ilość miejsc ograniczona.

Kontakt w sprawie konferencji: Ewa Ostrowska tel. 97 429 13 36, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: