Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

„Stop pijanym kierowcom” - wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym

„Stop pijanym kierowcom” - pod takim hasłem Policjanci z Giżycka wspólnie z dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Panią Ewą Ostrowską przeprowadzili działania na giżyckich ulicach.

We wtorek (02. 08) giżyccy policjanci wspólnie z Panią Ewą Ostrowską Dyrektorem Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku przeprowadzili działania pod hasłem „Stop nietrzeźwym kierowcom”. Akcja prowadzona była na ulicach Giżycka. Przedsięwzięcie miało na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących oraz uświadomienie zagrożeń jakie mogą wynikać z niewłaściwego zachowania się na drodze, brawury oraz kierowania pod wpływem alkoholu. W trakcie działań przekazywano kierującym i innym uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające treści bezpiecznego zachowania na drodze oraz Pani Ewa Ostrowska wręczała jednorazowe alkotesty.

Pamiętajmy, że osoby wsiadające za kierownicę pod wpływem alkoholu są jednym z największych zagrożeń. Są śmiertelnym niebezpieczeństwem dla siebie oraz innych osób poruszających się po drodze. Wypity alkohol ma zdecydowany wpływ na działanie naszego organizmu, ponieważ ogranicza naszą koordynację ruchową, zaburza odbiór bodźców psychofizycznych, co wpływa na bezpieczeństwo.

 

 

 

 

 

Źródło: KPPwG

 

Jesteś tutaj: