Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Relacja z Ogólnopolskich Biegów Rodzinnych 2.05.2022

Po dwuletniej przerwie powróciła do Giżycka impreza o wieloletniej tradycji.

2 maja po raz XXIII odbyły się Ogólnopolskie Biegi Rodzinne, które są elementem ogólnopolskiej i giżyckiej kampanii Postaw na Rodzinę.  Wpisują się również w obchody Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Dni Rodziny – rodzina zastępcza”  oraz są Garnizonowym Festynem Majowym.

 

Na starcie Biegów w Lesie Miejskim w Gajewie k/Giżycka zameldowało się  prawie pół tysiąca uczestników. Najszybsi z nich wystartowali w Biegu Chartów, dla wszystkich pozostałych przygotowany był bieg ogólny, w którym nawet osoby mniej wysportowane mogły przebyć malowniczą leśną trasę w spokojniejszym rytmie, a nawet pospacerować w gronie rodziny i znajomych. Choć i tak było dużo osób, które rywalizowało o miejsce na podium. Po biegu na każdego uczestnika czekała woda i smaczna grochówka. W międzyczasie można było także skorzystać z licznych atrakcji na stoiskach współorganizatorów, a także  zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy i straży pożarnej.  Na podsumowaniu imprezy nagrodzono zwycięzców biegu chartów  i biegu głównego, wyróżniono także największą rodzinie, najstarszego i                              najmłodszego uczestnika biegów oraz osoby z najdalszego zakątka kraju  i świata.  Największą atrakcją było oczywiście losowanie nagród, w którym brali udział wszyscy uczestnicy imprezy, bez względu na miejsce na mecie. Łączna wartość nagród wyniosła ok. 10 000 zł. Nagroda główna – telewizor ufundowany przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w wyniku losowania trafił do  ośmioletniego Piotra Żukowskiego z Giżycka.

 

Podczas imprezy uczczono również Święto Flagi poprzez ceremonię podniesienia flagi na maszt i wspólne odśpiewanie hymnu, a także prelekcję o znaczeniu flagi państwowej, którą wygłosił Ryszard Należyty.

 

Ogólnopolskie Biegi Rodzinne  organizował Komitet Organizacyjny. W roku 2022 w imieniu Burmistrza Giżycka koordynacją działań zajmowała  się dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska.  W skład Komitetu Organizacyjnego weszły samorządy Miasta Giżycka i Powiatu Giżyckiego, Nadleśnictwo Giżycko, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie,  Powiatowa Straż Pożarna, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna, Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, Miejska Biblioteka Publiczna, Giżyckie Centrum Kultury, Żegluga Mazurska, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Partnerami i sponsorami imprezy byli także Biegam Bo Lubię (BBL) Giżycko , Dom Pomocy Społecznej, AZS Wilkasy, Mazurski Bank Spółdzielczy, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, Towarzystwo Miłośników Twierdzy Boyen, Centrum Integracji Społecznej, Fundacja Twin-Med,   ZHUP Żukowscy, Oregano Pizza, Mazurski Gadżet.

 

Wyniki:

Bieg chartów – kobiety:

1 miejsce – Marzena Laskowska 

  1. Miejsce - Ewa Połojańska

Bieg chartów  - mężczyźni:

  1. miejsce – Paweł Chamer
  2. miejsce - Jacek Soliwoda
  3. miejsce – Wojciech Kowalczyk

BIEG GŁÓWNY –dziewczęta

  1. miejsce Natalia Kowalczyk
  2. miejsce – Weronika Dobosz
  3. miejsce – Zuzanna Ejdys

BIEG GŁÓWNY

  1. miejsce Alan Miedziak
  2. miejsce – Mikołaj Wawer
  3. miejsce – Wojciech Kowalczyk

NAGRODY SPECJALNE:

Zawodnik z najdalszego miejsca Polski – Jonatan Domin (Jastrzębie Zdrój)

Zawodnik z najdalszego miejsca świata – Rubino Andrea (Prato – Włochy)

Najliczniejsza rodzina – Żukowscy (16 osób)

Najmłodszy zawodnik – Antoni Słowikowski (2 miesiące)

Najstarszy zawodnik – Tadeusz Krórzel  (83 lata)

Jesteś tutaj: