Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

CPUIS w kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

1 listopada tego roku ruszyła coroczna światowa kampania "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży", której autorem jest Women's World Summit Foundation, a polskim koordynatorem jest Fundacja Po drugie. W jej działania włączyli  się kadra i wychowankowie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. Koordynatorem działań była Agnieszka Kożuch. Przemoc nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, a stosowanie jej wobec najmłodszych wywołuje wiele szkód w ich psychice. Prawem każdego dziecka jest dobre, spokojne dzieciństwo, bez przemocy, krzyku i strachu. Dlatego w Giżycku wybrzmiało głośne "NIE" dla przemocy i agresji.

W ramach kampanii wychowawcy i opiekunowie przygotowali szereg działań: prowadzili zajęcia edukacyjne, w tym trening umiejętności społecznych, zajęcia z wykorzystaniem profilaktycznych gier komputerowych i filmów,  wspólnie z dziećmi przygotowywali plakaty, ulotki informacyjne oraz pomarańczowe wstążeczki (symbol kampanii),

W dniu 17 listopada przeprowadzona została specjalna akcja edukacyjna w mieście, by zwrócić uwagę mieszkańców na hasła kampanii. W trakcie spaceru edukacyjnego podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej i ,,Pełnej Chaty" wręczyli  mieszkańcom balony i ulotki informacyjne. Zwieńczeniem kampanii było przygotowanie filmu promującego hasła kampanii. W nagraniu wystąpiły dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej i Pełnej Chaty, ale także Burmistrz Miasta Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Dyrektor Centrum Profilaktyki UiIS Ewa Ostrowska oraz Agnieszka Kożuch i Agata Górczyńska i(CPUIS).

Zachęcamy do obejrzenia filmu. Za pomoc w jego przygotowaniu dziękujemy Arkadiuszowi Sprung.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: