Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Zapraszamy na szkolenie "Procedury reagowania na przemoc wobec dziecka" - 1.12.2021

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE „Procedury reagowania na przemoc wobec dziecka - "Niebieskie Karty"  dla przedstawicieli oświaty - rola i zadania szkoły” -  1 grudnia 2021r. (środa) godz. 16:00-19:00.  Szkolenie odbędzie się w formie online.

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej wspólnie z Centrum Szkoleniowym Erudium zaprasza nauczycieli i pedagogów z giżyckich szkół na szkolenie online Procedury reagowania na przemoc wobec dziecka - "Niebieskie Karty"  dla przedstawicieli oświaty - rola i zadania szkoły połączone z konsultacjami w czasie rzeczywistym  Szkolenie odbędzie się 1 grudnia 2021r. (środa) godz. 16:00-19:00.

Zgłoszenia na szkolenie proszę kierować na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szkolenie jest finansowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

Informacje o szkoleniu.

 Szkolenie zostanie poprowadzone przez eksperta:

Liliana Krzywicka

psycholog, socjolog, kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Katowicach, wykładowca Uniwersytetu Humanistycznego - Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej -Wydziału Zamiejscowego w Katowicach, certyfikowany superwizor w zakresie interwencji kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, członek Sekcji Interwencji Kryzysowej PTP, certyfikowany specjalista  i superwizor ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, członek i przewodnicząca Rady Ekspertów  ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy PARPA w Warszawie, Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Katowicach. Specjalizuje się w problematyce przemocy w bliskich związkach, kryzysu i interwencji kryzysowej, traumy i zaburzeń więzi. Brała udział w tworzeniu wojewódzkiej procedury wsparcia  i pomocy psychologicznej w sytuacjach katastrof i wypadków masowych. Posiada wieloletnie doświadczenie  w pracy z osobami po wydarzeniach traumatycznych, w tym w sytuacji traum masowych, pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami, ofiarami i sprawcami przemocy zarówno w obszarze interwencji jak i pomocy psychologicznej.

PROGRAM SZKOLENIA – godz. 16:00–19:00

Procedury reagowania na przemoc wobec dziecka dla przedstawicieli oświaty –„Niebieskie Karty” – rola i zadania szkoły

Metody aktywne, praca na przypadkach, dyskusja

  1. Działania interwencyjne w sytuacji podjęcia podejrzenia przemocy wobec dziecka – podstawy prawne – procedura Niebieskie Karty – jej cele i zasady wykorzystania.- aspekt praktyczny- praca na wybranych przypadkach (casusy).
  1. Rola szkoły – procedury interwencji.
  1. Diagnoza czynników ryzyka, przemocy i zaniedbań wobec dziecka. Czynniki ryzyka po stronie dziecka, rodzica, rodziny.
  1. Rozpoznawanie symptomów przemocy wobec dziecka – objawy specyficzne i niespecyficzne z uwzględnieniem różnych form przemocy, w tym w przypadku nadużyć i molestowania seksualnego.
  1. Kontakt i zasady prowadzenia rozmowy z dzieckiem doznającym przemocy, będącym świadkiem przemocy.
  1. Kierunki i zasady pracy - interwencji z dzieckiem i rodzicem na rzecz ochrony dziecka.
  1. Praktyczne wskazówki związane z realizacją procedury „Niebieskie Karty dla przedstawicieli placówek oświatowych w przypadku przemocy wobec dziecka.
  1. Dylematy etyczne i prawne w pracy na rzecz dziecka krzywdzonego.
  1. Pytania.

INFORMACJE DOTYCZĄCE SZKOLENIA ONLINE

- szkolenie online będzie realizowane na żywo, w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań wykładowcy na czacie oraz bezpośrednio w trakcie panelu dyskusyjnego; będą Państwo widzieli i słyszeli wykładowcę oraz wyświetlane przez niego materiały/prezentacje

- z Państwa strony potrzebny będzie komputer, smartfon lub tablet z dostępem do Internetu oraz słuchawki lub głośnik, mikrofon i kamera wedle Państwa uznania (nie są konieczne)

- na 1-2 dni przed terminem szkolenia otrzymają Państwo na podany adres mailowy link i instrukcję dotyczącą platformy, na której będzie odbywało się szkolenie, korzystanie z platformy jest łatwe i intuicyjne

Jesteś tutaj: