Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Zapraszamy na szkolenie "Narkotyki, dopalacze, leki - profilaktyka, rola szkoły i nauczycieli" - 29.11.2021

Aktualizacja: nabór na szkolenie zakończony.

 

 

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE „NARKOTYKI, DOPALACZE, LEKI – PROFILAKTYKA, ROLA SZKOŁY I NAUCZYCIELA” 29.11.2021

 

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej wspólnie z Centrum Szkoleniowym Erudium zaprasza nauczycieli i pedagogów z giżyckich szkół na szkolenie online połączone z konsultacjami w czasie rzeczywistym „Narkotyki, dopalacze, leki – profilaktyka, rola szkoły i nauczycieli”. Szkolenie odbędzie się 29 listopada (poniedziałek) w godz. 16.00 – 19.00.

Zgłoszenia na szkolenie proszę kierować na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szkolenie jest finansowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

 

Informacje o szkoleniu.

 Szkolenie zostanie poprowadzone przez eksperta:

Lidia Woć - mgr nauk o rodzinie, absolwentka Studium Pedagogicznego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Nadkomisarz KGP Policji, ambasador Ogólnopolskich Kampanii Społecznych "Dzieciństwo bez przemocy", członek „Niebieskiej Linii”, certyfikowany specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie w trybie nominacji, posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i treningów w oparciu o proces grupowy, absolwentka Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej w ramach Niebieskiej Akademii Warszawskiej w Instytucie Psychologii Zdrowia, członek Ogólnopolskiego Porozumienia Osób, Organizacji i Instytucji Pomagających Ofiarom Przemocy w Rodzinie, b. członek Krajowej Rady Przeciwdziałania Narkomanii przy Prezesie Rady Ministrów; odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za szczególne zaangażowanie w przeciwdziałaniu narkomanii w kraju; Ponad 15 lat pracuje z osobami używającymi, nadużywającymi i uzależnionymi od środków psychoaktywnych, głównie młodzieżą, terapeuta uzależnień, członek/edukator Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii .

 

PROGRAM SZKOLENIA – Godz. 16:00–19:00

NARKOTYKI, DOPALACZE, LEKI

– PROFILAKTYKA, ROLA SZKOŁY I NAUCZYCIELI

 1. Dynamika zmian w obszarze pojawiania się nowych substancji psychoaktywnych (NSP) – najnowsze analizy KBPN i GIS.
 1. Przyczyny i skutki ryzykownych zachować dzieci i młodzieży.
 1. Czy zmieniają się czynniki chroniące i czynniki ryzyka?
 1. Wzorce, normy, schematy i stereotypy – czy i jak działają.
 1. Fazy używania substancji psychoaktywnych.
 1. Zrównoważone podejście: podaż, popyt, redukcja szkód – omówienie poszczególnych działań w każdym podejściu.
 1. Rola policji, szkoły, środowisk lokalnych, rodziców, mediów w przeciwdziałaniu używania substancji psychoaktywnych.
 1. Współpraca instytucji warunkiem skuteczności oddziaływań.
 1. Czy możliwa jest skuteczna profilaktyka? Jaka?
 1. Wskazanie szczegółowych zadań w profilaktyce: uniwersalnej, selektywnej –wskazującej dla wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za ich realizację.
 1. Skuteczne działania profilaktyczne (programy rekomendowane) i interwencyjne (programy wczesnej interwencji). Dlaczego programy rekomendowane?
 1. Omówienie konkretnych przypadków, odpowiedzi na pytania.

INFORMACJE DOTYCZĄCE SZKOLENIA ONLINE

- szkolenie online będzie realizowane na żywo, w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań wykładowcy na czacie oraz bezpośrednio w trakcie panelu dyskusyjnego; będą Państwo widzieli i słyszeli wykładowcę oraz wyświetlane przez niego materiały/prezentacje

- z Państwa strony potrzebny będzie komputer, smartfon lub tablet z dostępem do Internetu oraz słuchawki lub głośnik, mikrofon i kamera wedle Państwa uznania (nie są konieczne)

- na 1-2 dni przed terminem szkolenia otrzymają Państwo na podany adres mailowy link i instrukcję dotyczącą platformy, na której będzie odbywało się szkolenie, korzystanie z platformy jest łatwe i intuicyjne

Jesteś tutaj: