Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Loguj się z głową - program profilaktyki

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku zachęca nauczycieli do skorzystania z programu "Loguj się z głową".

 

„Loguj się z głową” to program profilaktyki przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Jest odpowiedzią na zagrożenia wynikające z powszechnego korzystania z internetu przez dzieci i młodzież. Program może być realizowany przez nauczycieli bez konieczności wcześniejszego szkolenia.

 

Jego celem jest dostarczenie wiedzy, a także kształtowanie postaw, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią dzieci i młodzież przed e-uzależnieniami.

Program może być realizowany przez nauczycieli bez konieczności wcześniejszego szkolenia. Wraz z raportami z badań jest on dostępny na stronach: Ośrodka Rozwoju Edukacji, Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii  w strefie dla profesjonalistów , a także w poradni on-line.

Program edukacyjny „Loguj się z głową” został opracowany przez Fundację Poza Schematami w ramach realizacji zadania publicznego. Zostało ono dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiazywania Problemów Hazardowych określonego w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020. 

W 2020 roku program został poddany recenzji. Uzyskał opinię programu spełniającego standardy i kryteria jakości programów profilaktycznych, które są zgodne z założeniami Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego.

 

Materiały do pobrania na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/loguj-sie-z-glowa-czyli-jak-bezpiecznie-korzystac-z-internetu

 

Jesteś tutaj: