Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Szkolenia profilaktyczne przeniosły się do sieci

Pandemia wymusza poszukiwanie nowych rozwiązań jeśli chodzi o działania profilaktyczne realizowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej we współpracy z giżyckimi szkołami. Nie ma możliwości organizacji spotkań i konferencji w normalnym kontakcie, ale jest przecież Internet.  Stąd też propozycja udziału w szkoleniach w formie online, z którą Centrum Profilaktyki wystąpiło w drugiej połowie roku 2020. Środowisko nauczycielskie przyjęło tą formę bardzo dobrze i szkolenia poprzez sieć cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.  Do chwili obecnej przeszkolono już 55 osób,   a na ostatnie szkolenie, które zaplanowano na 11 marca limit 30 miejsc wyczerpał się w przeciągu jednego dnia od ogłoszenia naboru.  

Nauczycieli przyciąga tematyka szkoleń, ale też i możliwość uczestnictwa w spotkaniach online z dowolnego miejsca.  Największym zainteresowaniem cieszy się obecnie temat „Uczeń w trakcie pandemii - wsparcie i profilaktyka”, a wcześniej szkolenie na temat zapobiegania problemowi patotreści w Internecie.  Wielu odbiorców znalazło też szkolenie „Niebieskie Karty – nowe wyzwania dla pracowników oświaty” czy też „Sytuacja dziecka w okresie pandemii – jak diagnozować przemoc i udzielać wsparcia”.   Pedagodzy i nauczyciele ze Szkół Podstawowych nr 1, 3 i 7 oraz wychowawca CPUIS przeszkoli się też jako realizatorzy rekomendowanego programu UNPLUGGED, dzięki czemu będą mogli prowadzić zajęcia mające na celu ograniczanie inicjacji używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki), a także ograniczenie rozwoju intensywności używania, tj. przejścia od fazy używania eksperymentalnego do fazy używania problemowego.

 

Ze szkoleń online korzysta też kadra Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Wychowawcy i opiekunowie szczególnie w okresie, kiedy nie mogli prowadzić zajęć stacjonarnie w Świetlicy Socjoterapeutycznej i Klubie Pełna Chata wzięli udział w kilkunastu szkoleniach i kursach doskonalących. W najbliższych planach Centrum oferta zajęć online skierowana bezpośrednio do uczniów.

Jesteś tutaj: