Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Zapraszamy na szkolenie online "Uczeń w trakcie pandemii - wsparcie i profilaktyka" - 11.03.2021

 

AKTUALIZACJA Z DNIA 4.03.2021 - LIMIT MIEJSC NA SZKOLENIE WYCZERPANY

 

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku zaprasza na szkolenie online „Uczeń w trakcie pandemii - wsparcie i profilaktyka”.

Szkolenie adresowane jest do pedagogów, wychowawców i nauczycieli ze szkół i placówek edukacyjno-opiekuńczych  z terenu miasta Giżycka.

Tematyka:

  1. Zagrożenia niesione przez pandemie i związaną z nią izolacje.
  2. Emocje dzieci i młodzieży w pandemii- rodzaje emocji i obszary, w których one występują, sposoby radzenia sobie z nimi.
  1. Czynniki wpływające na zdrowie psychiczne dzieci.
  2. Odziaływania sensoryczne w okresie izolacji u dzieci.
  3. Izolacja a postawy aspołeczne- konsekwencje na przyszłość.
  4. Wpływ edukacji zdalnej na funkcjonowanie dzieci i młodzieży.
  5. Uzależnienia jako skutek zdalnej nauki.
  6. Planowanie dnia codziennego podczas nauki zdalnej.

Szkolenie odbędzie się 11 marca 2021 r. w godzinach 15.00 – 17.00. Forma szkolenia: online

 

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Koszty dla uczestników z placówek  na terenie miasta Giżycka zostaną pokryte ze środków Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

Prowadząca szkolenie:

Anna Stolarczuk - trener, pedagog resocjalizacyjny i opiekuńczy, specjalista ds. uzależnień, mediator sądowy, społeczny kurator sądowy, asystent rodziny, przewodnicząca Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działacz społeczny. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespołów Interdyscyplinarnych, funkcjonariuszy publicznych, przedstawicieli placówek oświatowych i wielu innych; z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym interwencji kryzysowej i realizacja procedury „Niebieskie Karty”, przeciwdziałania mobbingowi w pracy, przedsiębiorczość i kompetencji zawodowych, umiejętności psychospołecznych w tym Treningu Zastępowania Agresji, zajęć o charakterze profilaktycznym dla dzieci, młodzieży i dorosłych w tematyce uzależnień od substancji psychoaktywnych/behawioralnych przemocy, cyberprzemocy, zagrożeń dot.w spółczesnych mediów. 

 

Zgłoszenia proszę kierować pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Jesteś tutaj: