Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycko wspiera krwiodawców - wizyta w punkcie krwiodawstwa 3.02.2020

Giżycko wspiera krwiodawców  - wizyta w punkcie krwiodawstwa w Giżycku 3.02.2020

 

W ramach działań pod hasłem „Giżycko wspiera krwiodawców” Z-ca Burmistrza Giżycka Cezary Piórkowski,  Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska oraz Dariusz Gajownik (CPUIS)  odwiedzili odział terenowy Regionalnego  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.  Osoby, które na miejscu  oddawały krew, otrzymały  rąk samorządowców kalendarze z logiem promującym krwiodawstwo.

Spotkanie w oddziale terenowym w Giżycku było okazją do porozmawiania z krwiodawcami o ich motywacjach do oddawania krwi, a także z pracownicami punku. Panie z RCKiK podkreślały, że zainteresowanie oddawaniem krwi w Giżycku jest duże, niemniej jednak widzą ciągły spadek ilości osób młodych, co jest mocno niepokojące.  Zachęcają nauczycieli ze szkół średnich do promocji krwiodawstwa, są chętne do współpracy w tym zakresie.

W dniu wizyty, tj. 03.02.2019 r. o godz. 9.00 , w punkcie  przy ul. Bohaterów Westerplatte było 19 osób chętnych do oddania krwi.

Pozostałe kalendarze zostały przekazane do oddziału terenowego RCKiK i czekają na kolejnych krwiodawców. Można je otrzymać także w biurze Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, al. 1 Maja 14, pok. 4 c. Zapraszamy.

Przypomnijmy:

Dawcą krwi lub jej składników może zostać:

- każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat

- o masie ciała przynajmniej 50kg

- legitymująca się dokumentem stwierdzającym tożsamość, ze zdjęciem i numerem PESEL

  wraz z adresem zameldowania.

Oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Więcej informacji:

Oddział Terenowy RCKiK

(87) 428 18 96

(87) 429 94 22

ul. Bohaterów Westerplatte 4

11-500 Giżycko

Czynne od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
rejestracja dawców 7.30 - 10.00

Warto zaznaczyć, że Honorowi Dawcy Krwi poza ustawowymi przywilejami, mają w Giżycku zniżki na Pływalnię Miejską MOSIR (50 %), Lodowisko (bilet ulgowy), Giżycki Uniwersytet III Wieku – CPUIS (100 %).

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: