Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycko w akcji Torba dla torbacza 21-22.01.2020

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej włączyło  się w akcję wspracia dla zwierząt poszkodowanych w pożarze Australii. Akcja o charakterze ogólnopolskim  jest koordynowana przez ARCCG Polska. W ramach pomocy dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej i Pełnej Chaty przy wsparciu studentów Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku  uszyły torby dla kangurów. Torby te przy wsparciu Instytutu Hortiterapii Zielony Promień zostaną wysłane do Australii.

Akcja szycia odbyla w dniach 21-22 stycznia. Przy szyciu zaangażowanych było prawie 70 osób - dzieci, młodzież i seniorzy. Torby dla kangurów zostały uszyte zgodnie z instrukcjami organizacji koordynującej, potem zdezynfekowane w sposób ekologiczny. Mamy nadzieję, że wkrótce trafią do organizacji, które zajmują się w Australii konkretna pomocą.

Podczas zajęć w świetlicach dzieci pod okiem hortiterapeutki Zofii Wojciechowskiej zrobiły też kartki - las dla zwierząt w Australii. Kartki zostały zdygitalizowane i również przekazane do Australii. Wcześniej zapoznały się z filmem pokazującym przyrodę Australii, ale także skalę zniszczeń na skutek pożarów.

 

Inicjatorkami akcji w Giżycku byly  Zofia Wojciechowska, hortiterapeutka wspópracująca z CPUIS oraz dyrektor Ewa Ostrowska. Ze strony Centrum Profilaktyki akcję koordynowała Anna Jankowska ze Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: