Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Lato z Centrum Profilaktyki było bajkowe - podsumowanie

Lato z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej było bajkowe – kilka słów podsumowania

 

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej realizowało po raz dwunasty „Bajkowe Lato ze Świetlicą” – cykl imprez odbywających się  w czwartki wakacyjne w różnych częściach miasta (na Plaży Miejskiej, na Orliku przy SP7, przy Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym, Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz na Wilanowie) – łącznie 7 dwugodzinnych spotkań z klaunami, animatorami, teatrem. Podczas imprez promowano bezpieczny wypoczynek, bezpieczeństwo dzieci w Internecie (w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach) oraz zdrowy styl życia wolny od używek, a także rodzicielstwo zastępcze (przy współpracy z PCPR). W tym roku „Bajkowe Lato ze Świetlicą” było rekordowe pod względem frekwencji, szacunkowo wzięło w nim łącznie udział 1800 dzieci.

W miesiącach wakacyjnych dla dzieci zapewniona też była opieka w Świetlicy Socjoterapeutycznej i Pełnej Chacie – organizowane były zajęcia świetlicowe, wyjścia na plażę, wycieczki autokarowe, zajęcia sportowe, rekreacyjne  i artystyczne. Ogółem objęto opieką prawie 100 dzieci.

W roku bieżącym była również kontynuowana Podwórkowa Liga Boccia – łącznie zaplanowano 8 spotkań. Ligę prowadzili społecznie studenci Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku.  W tym roku liga cieszyła się powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców Giżycka. Najbardziej aktywni zawodnicy otrzymali puchary i medale oraz nagrody. Część nagród ufundowała radna Małgorzata Czopińska.

Ośmioro dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku wzięło udział w tygodniowym Rejsie Socjoterapeutycznym z Fundacją Szekla. Podopieczni  Centrum wrócili z nowymi umiejętnościami i doświadczeniami, bardzo zadowoleni. Udział dzieci był dofinansowany ze środków Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, dwie najbardziej aktywne osoby w nagrodę popłynęły na kolejny rejs ufundowany przez Fundację Szekla, przygotowujący do uzyskania patentu żeglarza.

W okresie wakacyjnym realizowane były także zajęcia na podwórkach Konarskiego, Nowowiejska i Jeziorna w ramach projektu „Streetworking  w Giżycku elementem profilaktyki systemowej” prowadzone przez streetworkerów, animatorów,  edukatora, psychologa, dogoterapeutę  i hortiterapeutę. Projekt realizowany jest przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej i Fundację Human Lex Instytut. Dzieci wraz z rodzinami wzięły udział też w wyjazdowym obozie w Starych Juchach.  31 sierpnia na terenie zielonym przy ul. Wilanowskiej 4  świętowano V Urodziny Streetworking Giżycko. W trakcie rodzinnego pikniku zorganizowano pokaz aktywności dzieci z podwórek, animacje szczudlarskie, warsztaty pieczenia sękacza, warsztaty hortiterapeutyczne,  występ teatru Delikates „Przygody Wieśka  i Cześka” oraz występ zespołu Pulse Generation.  W pikniku wzięła udział społeczność Streetworking Giżycko, ale także wielu giżycczan, a nawet goście z Czech.

Od czerwca Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej wraz  z Miejską Biblioteką Publiczną realizowała również projekt "100 lat niepodległej Polski oczami dzieci, młodzieży i seniorów. Miejska integracja międzypokoleniowa"   w ramach   "Programu Dotacyjnego "Niepodległa" 2019". Był to   3 miesięczny cykl wykładów historycznych i zajęć animacyjno-artystycznych realizowanych w Giżycku.  Efektem końcowym była wystawa prac plastycznych (w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz  Urzędzie Miejskim),    a także międzypokoleniowa gra terenowa, w której udział wzięło łącznie udział 80 uczestników. Podsumowanie projektu odbyło się 29 sierpnia o godz. 11.00  w Świetlicy Socjoterapeutycznej. Na podsumowaniu wręczono nagrody zwycięskim drużynom biorącym udział w grze terenowej oraz laureatom konkursu plastycznego.

Co dalej…?

W chwili obecnej prowadzone są zapisy na zajęcia świetlicowe prowadzone przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w roku szkolnym.  Od września zajęcia w Świetlicy Socjoterapeutycznej na ul. Sikorskiego 3 b realizowane będą w godzinach 10.00 – 18.00, w Pełnej Chacie przy ul. Królowej Jadwigi 3 a w godz. 10.00 – 16.00.  Zapraszamy! Zajęcia są bezpłatne. Dla rodzin dostępna również jest pomoc psychologa i pedagoga, a także prawnika i terapeuty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: