Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Uczymy się znaczenia symboli narodowych oraz poznajemy technikę malowania na szkle w ramach "Programu Dotacyjnego "Niepodległa" 2019"

Uczymy się znaczenia symboli narodowych oraz poznajemy technikę malowania na szkle w ramach "Programu Dotacyjnego "Niepodległa" 2019".

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku w partnerstwie z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej  zajęła 94 miejsce w programie dotacyjnym "Niepodległa 2019". 

"100 lat niepodległej Polski oczami dzieci, młodzieży i seniorów. Miejska integracja międzypokoleniowa"  to  3 miesięczny cykl wykładów historycznych i zajęć animacyjno-artystyczny zaplanowanych w Giżycku.  

Celem projektu jest nauka historii Polski skupiając się głównie na naszym Mieście Giżycku poprzez zabawę, zdrową rywalizację, integrację międzypokoleniowa, poznanie nowych technik plastycznych i kreatywne myślenie. Projekt ułatwi uczniom zapamiętanie nawet najtrudniejszych dat i regułek i zaszczepi smykałkę do nauki. Obecność seniorów nauczy dzieci empatii i pokaże jak wygląda przeszłość oczami naszych dziadków i dlaczego pamięć o odzyskaniu Niepodległości przez Polskę jest ważna.   

Angażujemy dzieci i młodzież do tworzenia i kreatywnego myślenia. Zajęcia prowadzimy na podstawie książki „ Kocham Polskę – Elementarz dla dzieci” (Joanna i Jarosław Szarkowie) oraz „ Giżycko. Miasto i ludzie.” (Praca zbiorowa pod redakcją Grzegorza Białuńskiego) oraz własnej wiedzy. Śliczne ilustracje, jasno opisane zagadnienia i ciekawa tematyka zachęca do interpretacji i działania. Wykorzystamy tematy z książki, które rozłożymy na 3 miesięczny cykl zajęć. Pracujemy  wg. motta: "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi - zapamiętam. Zaangażuj mnie a zrozumiem".

Za nami 5 spotkań ( od 8.07 do 17.07 ) podczas których malowaliśmy na szkle. Za pomocą tej techniki utrwaliliśmy ważne symbole narodowe, które należy szanować.. Bazowaliśmy na rozdziałach: " Jaki znak Twój, czyli o Orle Białym i biało czerwonej fladze.", "Kontusz, żupan i pas słucki, czyli w co się ubierali Polacy - stroje ludowe." – Nie zabrakło Herbu Giżycka i Mazurskich symboli. Jednym z partnerów projektu jest Przedszkole Niepubliczne „Koralik”. Przedszkolaki  malowały na szkle z pomocą naszej młodzieży. Powstały piękne prace.

Podczas warsztatów rozmawialiśmy dużo o szacunku do symboli i ich znaczeniu. Odbyła się lekcja historii oraz mały quiz dla uczestników zajęć.

Kolejnym etapem będzie malowanie na płótnie wraz z seniorami.

Zapraszamy serdecznie do zapisów na zajęcia.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

 

 

                

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: