Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Odświeżamy nasze miasta

W dniu 29 listopada br. w Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku odbyła się kolejna narada Powiatowego Zespołu Koordynującego ds. Tytoniu.

 

 

W spotkaniu uczestniczyli: Adriana Banaszkiewicz-Gałas i Marta Romanowska z PSSE, Ewa Ostrowska z Centrum Profilaktyki, Kamila Gaińska ze Starostwa Powiatowego, Iwona Chruścińska i Beata Górczynska reprezentujące KPP w Giżycku oraz Dariusz Gajownik ze Straży Miejskiej w Giżycku. Narada poświęcona była projektowi "Odświeżamy nasze miasta".

Projekt ten jest  prowadzony od 1 października 2011 r. i będzie trwał   do 30 września 2013 r., a jego celem jest wzmocnienie realizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 1996 r., Nr 10, poz. 55 z późn zm.) poprzez wzmożenie nadzoru bieżącego przez Państwową Inspekcję Sanitarną, szkolenia dla funkcjonariuszy Policji i Strażników Miejskich odpowiedzialnych za egzekucję zapisów ustawy w zakresie przestrzegania zakazu palenia oraz oznakowanie stref bezdymnych. Celem projektu jest także wzmocnienie przestrzegania ustawy poprzez kampanię społeczną informującą o obowiązujących regulacjach w zakresie miejsc wolnych od dymu tytoniowego oraz konsekwencjach zdrowotnych używania tytoniu (czynne i bierne palenie). Grupą docelową projektu są osoby dorosłe.

Projekt jest finansowany przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc (International Union Against Tuberculosis and Lung Disease) we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc (World Lung Foundation). Obie organizacje są zrzeszone w ramach Inicjatywy Bloomberga, założonej przez Michaela Bloomberga, burmistrza Nowego Jorku.

PAMIĘTAJ !

Zakaz palenia obowiązuje:

    w Twoim  zakładzie pracy,
  • w przychodniach i szpitalach,
  • w przedszkolach, szkołach, na uczelniach,  oraz w miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci.

Zakaz palenia obowiązuje również:

    w kinach, teatrach, domach kultury,
  • lokalach gastronomiczno-rozrywkowych,
  • w obiektach sportowych,  na przystankach komunikacji publicznej.

Za palenie w strefie oznaczonej zakazem grozi kara grzywny do 500 złotych.

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym  0  801  108  108

Więcej na temat nowego prawa dowiesz się na stronach: www.gis.gov.pl , www.mz.gov.pl
oraz z ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 1996 r. Nr 10, poz. 55 z późn. zm.)

 

Jesteś tutaj: