Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Bezpieczne wakacje

17 czerwca w Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku  odbyło się spotkanie w ramach Powiatowego Zespołu Koordynuującego ds. Antynikotynowych.

W skład zespołu wchodzą: przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Adriana Banaszkiewicz-Gałas , Dyrektor  Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku Ewa Ostrowska, przedstawicielka Starostwa Powiatowego Kamila Gaińska. W takim składzie zespół spotykał się od ubiegłego roku, planując i realizując akcje edukacyjne promujące zachowania antynikotynowe. W roku bieżącym zespół został powiększony o przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji - w spotkaniu uczestniczył st. asp. Piotr Przełomiec oraz Straży Miejskiej w Giżycku, reprezentowanej przez Komendanta Dariusza Gajownika. Powiększony zespół złożył wzajemne deklaracje wspólnych działań zmierzających do ograniczenia palenia tytoniu.

 

Spotkanie było też okazją do omówienia działań odnośnie BEZPIECZNYCH WAKACJI. Centrum Profilaktyki w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" zakupiło ulotki "Bezpieczny wypoczynek". Ulotki te skierowane są do dzieci i młodzieży, a także ich rodziców. Zawierają zasady bezpiecznego pozostawania w domu pod nieobecność rodziców, właściwych zachowań podczas zabaw podwórkowych, bezpieczeństwa nad wodą i  zasad ruchu drogowego. Na ulotkach są też najważniejsze numery alarmowe - do pogotowia , straży pożarnej, policji, WOPR i GOPR. Dodatkowo dzieci mają możliwość wzięcia udzialu w konkursie polegającym na rozwiązaniu rebusu, w konkursie oczywiście będą nagrody. Ulotki te zostały przekazane do szkół podstawowych i gimnazjalnych w celu rozdania ich  razem ze świadectwem szkolnym. Bedą również wykorzystywane przy okazji spotkań edukacyjnych i profilaktycznych organizaowanych przez Policję, Sanepid i Centrum Profilaktyki.
Jesteś tutaj: