Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Wojewódzki Konkurs Literacki "Rodzina jako dar i zadanie"

Zapraszamy do udziału w VIII Wojewódzkim Konkursie Literackim "Rodzina jako dar i zadanie" 

 

Wbrew temu, co głoszą niektóre środowiska, małżeństwo i rodzina są i powinny być jedyną w swoim rodzaju, podstawową i najważniejszą komórką społeczną oraz nie dającą się niczym zastąpić wspólnotą życia i miłości. Świadczą o tym nie tylko przykłady wspaniałych, udanych, szczęśliwych i świętych rodzin, ale - paradoksalnie -  nawet dający się ostatnio zauważyć i tak chętnie pokazywany w mediach współczesny kryzys rodziny, bowiem społeczne skutki niedoceniania jej roli i znaczenia są ogromne i zwykle przynoszą nieodwracalne szkody, burzą porządek naturalny oraz prowadzą ludzkość do zagubienia zmysłu moralnego.

Nic więc dziwnego, że XIII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny przebiegają pod hasłem: "Rodzina najważniejsza!  Postaw na rodzinę". Pragniemy się w nie wpisać kolejną edycją konkursu literackiego, który tytułujemy: "Rodzina
jako dar i zadanie".
Chcemy w ten sposób zainspirować do głębszej refleksji, czym jest rodzina oraz pomóc w uświadomieniu sobie, że ten bezcenny dar, jakim ona jest, wymaga od każdego z jej członków niemałego wysiłku, by życie w niej było nie tylko możliwe, ale piękne, szczęśliwe, twórcze i owocne. O tym, że rodzina jest najważniejsza i że jest prawdziwym skarbem ludzkości, muszą także pamiętać politycy, ekonomiści, ludzie kultury, mediów, działacze społeczni i samorządowi oraz ustawicznie stwarzać odpowiednie warunki i sprzyjającą dla jej optymalnego funkcjonowania atmosferę społeczną. Zdawać sobie z tego sprawę powinni ludzie młodzi, przed którymi stoi wybór drogi życiowej. Wszyscy mamy wiedzieć, że nad rodziną, nad jakością życia w tej wspólnocie, potrzebna jest ogromna, nieustanna i bardzo odpowiedzialna praca. Rodzinę bowiem nie tylko się zakłada, ale potem trzeba ją przez całe życie budować. Jest to najlepszy sposób na to, by na zawsze zniknął upowszechniany ochoczo przez niektóre środowiska stereotyp, iż jest ona niepotrzebnym reliktem przeszłości oraz źródłem i miejscem patologii.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich, a także do studentów, osób dorosłych i starszych, w tym do rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Prace będą rozpatrywane w następujących kategoriach: 1) listy, 2) wspomnienia i świadectwa, 3) wiersze, 4) inne.

Prace nie przekraczające 5 stron maszynopisu, opatrzone imieniem, nazwiskiem, adresem (w przypadku uczniów także imieniem i nazwiskiem nauczyciela-opiekuna, nazwą i adresem szkoły, placówki wychowawczej czy ośrodka kultury) i informacją
o wieku autora, prosimy kierować do dnia 24 czerwca 2011 roku na adres:

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej , Al. 1 Maja 14,

11-500 Giżycko, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Nadesłane prace staną się własnością organizatorów i nie będą zwracane autorom. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikacji prac nagrodzonych bez honorariów autorskich. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi podczas podsumowania XIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny jesienią 2011 roku w Olsztynie. Laureaci zostaną poinformowani osobnym pismem o miejscu i terminie uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień. Ponadto wybrane prace zostaną opublikowane na łamach Biuletynu Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zamieszczone na stronie internetowej. 

Organizatorami konkursu są:

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Olsztynie,

Rada ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego,

Stowarzyszenie Wspierania Działań Prorodzinnych "Forum Prorodzinne" Oddział w Olsztynie,

Pałac Młodzieży w Olsztynie

oraz

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

 

Jesteś tutaj: