Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Kampania"POSTAW NA RODZINĘ" w Giżycku

Do kampanii "Postaw na rodzinę" przystąpiliśmy pod koniec 2010 r. Działania lokalne będą prowadzone w roku bieżącym pod patronatem Burmistrza Miasta Giżycka. Kampania, przygotowana przez najlepszych specjalistów w Polsce, wykorzystuje jedną z najskuteczniejszych strate­gii profilaktycznych - Strategię Rozwijania Umiejętności Wychowawczych, zgodnie z rekomendacjami Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kampania ta jest zbieżna z założeniami obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

 

Nie od dziś wiadomo, że stawianie na rodzinę to najlepsza profilaktyka. Badania naukowe udowodniły, że inwe­stowanie w relacje rodzinne obniża ryzyko sięgania przez dzieci po alkohol, narkotyki czy dopalacze!

Do włączenia się w kampanię zaprosiliśmy przedszkola, szkoły podstawowe  i gimnazjalne z terenu miasta Giżycka.   W ramach kampanii pozyskaliśmy materiały, które powinny być wykorzystane przez wychowawców  (np. Poradnik dla nauczycieli "Postaw na rodzinę. Jak wspierać w uczniach szacunek dla wartości rodzinnych?") oraz przekazane dzieciom i rodzicom (ulotki "5 prostych porad dla odpowiedzialnych rodziców", "Czy jesteś wzorem dla własnych dzieci", "Niezastąpieni dziadkowie",  "Mama, Tata, ja i inni ludzie" i inne). Dodatkowo ulotki planujemy wykorzystywać podczas imprez profilaktycznych i rekreacyjnych, których będziemy organizatorem lub w których będziemy uczestniczyć, tj. Biegi rodzinne, Piknik wiosenny, Bajkowe Lato ze Świetlicą.  

W ramach kampanii planujemy także :

- przeprowadzenie badania ankietowego wśród studentów  Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku " Rola babci i dziadka we współczesnej rodzinie";

- przeprowadzenie konkursu literackiego lub plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Rodzina jest najważniejsza", a także konkursu fotograficznego przy współpracy z lokalnymi mediami;  

- organizację  konferencji " Giżycko stawia na rodzinę" (planowany termin - 19 maja 2011).

Zapraszamy do współpracy instytucje, organizacje i osoby prywatne, chętne do włączenia się w działania w ramach kampanii.

Jesteś tutaj: