Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

"JUTRO JEST... wtedy pochylisz się nad sobą"

Zapraszamy na program profilaktyczny  "JUTRO JEST... wtedy pochylisz się nad sobą". Autorem i wykonawcą programu jest Jarek Wajk, były członek zespołu Oddział Zamknięty.

Tak o programie mówi wykonawca:

Ww program artystyczny jest, swego rodzaju pamiętnikiem, zapisem mojej drogi przez "sztuczne raje", samotność, zwątpienie... opowieścią o Drodze do Domu, Rodziny, Miłości... Drodze do Drugiego Człowieka i do Boga.

Mówię i śpiewam nie tylko o tym czym jest nałóg i jaka jest cena wejścia w "piekło" nałogu, ale wskazuję również gdzie należy szukać powodów ucieczki w "sztuczne raje". Proponuję także ewentualną drogę wyjścia z problemu, na którą składają się, moim zdaniem, trzy, niezbędne wręcz, czynniki, mianowicie:: osobista chęć zmiany... miłość i wybaczenie, samemu sobie, a także ze strony bliskich oraz wiara i kontakt  z Bogiem.

Opowiadane historie i śpiewane piosenki kierują odbiorcę do budowania właściwych relacji w otoczeniu, w którym funkcjonuje /dom, miejsce pracy i nauki, grupa zawodowa czy rówieśnicza/ oraz zachęcają do poważnego traktowania, będącej dziś często w pogardzie, duchowej sfery życia. Widzę jak puste potrafią być, w naszym społeczeństwie, religijne rytuały. Obrzędy przysłaniają wręcz Boga. Obserwuję, wyniszczającą ludzi, pogoń za sprawami materialnymi, za tzw. sukcesem... wyścig, w którym dla osiągnięcia celu trzeba zapomnieć o tym co moralne, etyczne, święte. Dzielę się z widzami refleksjami na ten temat. Dotykam również problemu " samotności wśród ludzi ", także, a może przede wszystkim, wśród tych, na których miłość najbardziej liczymy. Poruszam kwestię udziału  mediów w procesie ogłupiania człowieka.

Koncerty Jarka Wajka odbędą się w dniu 26 października br. o godz. 9.00 i 12.00 w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury. Na program została zaproszona młodzież z giżyckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Jesteś tutaj: