Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

"Dopóki Masz Wybór"

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku
zaprasza na
profilaktyczny program słowno-muzyczny
"
Dopóki Masz Wybór" - 12 października - GCK godz. 9.00 i 12.00.

Program przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 10-18 lat. Celem programu jest pokazanie młodym ludziom, jakie ryzyko wiąże się z sięganiem po alkohol i narkotyki. Autor programu, Piotr Nagiel rozmawia z młodzieżą uczestniczącą w programie o skutkach używania alkoholu i narkotyków, które mogą doprowadzić do uzależnienia, a nawet do śmierci. Młody człowiek, sięgający po używki, musi mieć świadomość konsekwencji z tym związanych. "Nikt przecież nie zaczyna ćpania od twardych narkotyków, czy żebrania na dworcu; nikt nie zaczyna picia od leżenia na ulicy. Każda z tych osób chciała kiedyś tylko napić się piwa na imprezie, jak wszyscy normalni ludzie.."

Piotr Nagiel gości w szkołach na terenie całej Polski od 2000 roku. W Giżycku gościł 3 lata temu. Program cieszy się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród nauczycieli i pedagogów, ale przede wszystkim wśród młodzieży, do której trafia szczerość i otwartość bijąca z jego wypowiedzi. Sam poprzez uzależnienie od alkoholu i narkotyków otarł się o śmierć i stracił wszystko co było ważne w jego życiu. Dziś wie, ile trudu kosztował go powrót do normalnego życia i ma świadomość, że nie każdemu to się udaje. Nie mówi młodym ludziom o swoich przeżyciach wprost, lecz dzięki tym doświadczeniom tak potrafi pokierować rozmową, aby dotrzeć do każdego z nich. Młodzież aktywnie uczestniczy w programie i ma możliwość skonfrontowania swoich przekonań podczas rozmów na scenie.

Całość ma świetną oprawę muzyczną. Piotr Nagiel to wokalista, autor muzyki i tekstów o tematyce miłości, wolności, wyborów. Piosenki swojego autorstwa wykorzystuje w programie. W latach 90tych był liderem rockowej grupy KAMA-X. Obecnie ze swoim zespołem STO% koncertuje w największych salach koncertowych Polski. Współpracuje m.in. z Radiem Dla Ciebie występując w cyklicznych koncertach pod hasłem "Nie Ćpa" wraz z największymi polskimi gwiazdami współczesnej sceny muzycznej. Sam Piotr Nagiel czynnie bierze udział w szkoleniach, sympozjach, warsztatach organizowanych przez Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Sam od 1997 roku nie pije, nie używa narkotyków, nie pali papierosów i propaguje zdrowy styl życia.

Program "Dopóki Masz Wybór" został również zarejestrowany i wyemitowany przez TVP2. Piotr Nagiel jest też częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych poświęconych tematom uzależnienia i moralności i wyborom. Na co dzień pracuje z osobami uzależnionymi jako terapeuta.

Piotr Nagiel wystąpi w Giżycku 12 października br. w dwóch odsłonach : o godz. 9.00 i 12.00. Miejsce koncertów: sala widowiskowa GCK.

Na występ zaproszona została młodzież z giżyckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazja


Jesteś tutaj: