Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Konkurs o bezpieczeństwie

Giżycka policja wspólnie z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku zorganizowała  konkurs dla dzieci i młodzieży . W konkursie udział  wzięły dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat.  Konkurs odbył  się w dniu 27.08.2010r. o godzinie 12.30  w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku ul. Sikorskiego 3b.

W związku z kończącym się okresem  wakacyjnym giżycka policja wspólnie z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku zorganizowała  konkurs dla dzieci i  młodzieży w kategorii wiekowej od 7 do 16 lat . Uczestnicy konkursu  musieli wykazać się między innymi wiedzą o bezpieczeństwie nad wodą ,  jak również wiedzą z przepisów ruchu drogowego.

Przedsięwzięcie miało  na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku, w tym przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z zabaw w wodzie, w lesie czy na podwórku. Jak również przypomnienie podstawowych przepisów ruchu drogowego,  prawidłowego poruszania się po drogach, czy zachowania szczególnej ostrożności przy przekraczaniu jezdni.

Do konkursu przystąpiło 30 dzieci. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Natalia Krzemińska - 11 lat

II miejsce - Paulina Służewska - 11 lat

III miejsce - Weronika Wójtowicz - 10 lat

Zwycięzcy otrzymali koszulki ratunkowe ufundowane przez Wojewódzką Komendę Policji, gry komputerowe, zabawki i plecaki - sfinansowane przez Centrum Profilaktyki oraz opaski odblaskowe i gadżety przekazane przez Urząd Miejski w Giżycku. Dzieci otrzymały także kodeksy ruchu drogowego.

Jesteś tutaj: