Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Centrum Profilaktyki w Giżycku

Dyrektor Centrum na konferencji „Przemoc wobec osób starszych”

 

15 marca w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja pt. „Przemoc wobec osób starszych”, w której uczestniczyła Ewa Ostrowska Dyrektor CPUIS. 

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich, a głównym tematem była przemoc wobec osób starszych. Eksperci mówili  o tym, jak rozpoznać zachowania świadczące o przemocy, jak reagować, gdzie szukać pomocy.  Bywa, że osoby starsze  nie chcą mówić o tym, że są źle traktowane, a wszystko przed obawą, że zostaną umieszczone w domu opieki. Dlatego bardzo ważne  jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec seniorów i uwrażliwienie ludzi na krzywdę drugiego człowieka.

Tematyka związana z przemocą wobec osób starszych również była  poruszana   przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.  To podczas regionalnej konferencji zorganizowanej w październiku ubiegłego roku wspólnie z Giżycką Radą Seniorów, odbyły się wykłady, a następnie warsztaty prowadzone przez specjalistów, którzy na co dzień zajmują się problematyką przemocy. 

Jesteś tutaj: